Kontracepcija

Trudnoca ili ne?

zabrinutat112

Pozdrav.
13.10. sam imala peting sa momkom tokom kojeg je on vrh svog spolnog organa stavio pri tome ga je prije toga obrisao i nije bilo ejakulacije. Menstruaciju sam dobila 17.10. Znam da zvuci glupo, ali mene grudi bole i nakon prolaska menstruacije, zapravo samo lijeva strana na dodir te me je strah da nije doslo do trudnoce jer sam citala da se regularna menstruacija moze imati i u trudnoci. Hvala unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

zabrinutat112

Oprostite ako vas zamaram, koji bi onda mogao biti razlog da me grudi skoro nikako nisu prestale boljeti tokom menstruacije, a evo 13 dana prije ocekivane druge menstruacije me boli cak jace, ovako prije nisam iskusila. Hvala na odgovoru i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća sigurno nije razlog tome. Možda je u pitanju hormonska neravnoteža, možda je upala ili istegnuće mišića ispod dojki ili se radi o benignim promjenama u dojci koje su osjetljive na hormonske promjene. Savjetujem pregled dojki.