Kontracepcija

ellaone

mariiina

prije 2 dana kod odnosa sa partnerom je pukao kondom pa sam u roku 24 sata popila ellaone.nisam imala nikakve simptome. bio mi je 13 dan ciklusa, ciklusi mi traju 26-27 dana. Da li mogu očekivati mjesečnicu u dane kada trebam dobiti inače ili ? ginekolog mi kaže da pilula ne utječe na ciklus. još me zanima, da li, u slučaju da je već došlo do oplodnje, pilula može utjecati na plod i plodnost ubuduće? ja sam s tim pitanjima bila kod svog ginekologa međutim zbog njene nepristupačnosti i neljubaznosti nisam dobila konkretne odgovore niti savjete pa Vam se unaprijed zahvaljujem na Vašim odgovorima. lijep pozdrav.marina

Natalija Beljo, dr. med.

Obično izazvano krvarenje nastupi unutar 7 dana tako da se može poklopiti s očekivanom , kako Ella one nije hormonska ne bi trebalo utjecati na plod . No i za takve dileme postoji rješenje (Zavod za farmakologiju na KBC rebro), ali nećemo sad o njima dok ne budemo znali gdje smo.

meri222

Poštovani,
19.5. imala sam nezaštićen spolni odnos te sam 21.5. popila tabletu ellaone. Zanja menstruacija bila mi je 5.5. te je ginekolog rekao da iducu mentruaciju mogu ocekivati 5.6. ili ranije. Međutim, još uvijek nisam dobila menstruaciju iako je od zadnje prošlo 38 dana. Zanima me postoji li mogućnost da sam ez obzira na ellaone tabletu ostala trudna?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Nataša Šemnički, dr. med.

meri222,

učinite test na trudnoću.

L.P.

Clody

I ja imam pitanje.. vezano za ellaone.. naime, sa dečkom sam imala spolni odnos 26.6. no nismo bili sigurni dali je kondom spao pa sam otišla na pregled i ginekolog je rekao da nije ništa našao a i šanse da tada zatrudnim da su minimalne.. skoro nikakve.. no imam pomalo neredovite.. oko 30-31 dan mi ciklus traje.. ali krvarenje je uredno 5 dana.. poslije ellaone nisam imala nikakve nuspojave, krvarenja, bolove i sl.. no mjesečnica mi je sad kasnila 2 dana i krvarenje nije kao inaće.. krvarila sam samo 2-3 dana.. i to vrlo slabo. Dali imam razloga biti zabrinuta ????

Nataša Šemnički, dr. med.

Clody ,

obzirom da je krvrenje bilo slabo učinite tst na trudnoću.

L.p.

scesa

Postovani,
jucer tijekom odnosa s deckom skliznuo nam je kondom. Nisam ni sama sigurna sto se dogodilo, ali dio kondoma je ostao u meni, u njemu nije bilo nista tekucine, a veci dio se prolijao po krevetu. Kolike su sanse da je nesto sperme zavrsilo u rodnici? Posto nisam bila kod kuce, nisam mogla do svog lijecnika, a sada od njega mogu recept dobiti tek u utorak, sto ce biti prekasno da bih uzela "day after" pilulu. Uz sve to, tocno sam na sredini ciklusa. Sto mi je najpametnije uciniti? Mogu li uopce igdje u Zagrebu dobiti recept na nedjelju i praznik?

Nataša Šemnički, dr. med.

scesa,

još uvijek imate vremena ( do 10.10.) da kod svog ginekologa dobijete recept za Ella one.

L.p.

Marinciii

Poštovani,

Sinoć nam je tokom odnosa pukao kondom, odmah smo otišli u apoteku gdje su mi dali ellaOne, i odmah sam je popila. U upustvu sam pročitala da se smatra da ellaOne djeluje tako što sprečava oslobađanje jajašca iz jajnika. Šta u slučaju da je do toga već došlo, da li tableta gubi na učinkovitosti, ili će isto tako spriječiti implantaciju?
Naime, ciklus mi inače traje 31 dan, što znači da bi ovulacija trebala nastupiti oko 18.-tog, a juče je bio 17.-ti, pa me to trenutno brine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spriječava ovulaciju. Nadajmo se da je djelovala.

malazara

pozdrav,

zadnja menstruacija je bila 13.1.-18.1. do nezaštićenog odnosa je došlo 25. 1. nakon kojeg sam popila tabletu Ellaone unutar 4,5h. međutim,
isti dan nakon par sati od uzimanja tablete je puknuo kondom te je sav sadržaj završio u rondici ili većina. Kako djeluje tableta? dal je bilo potrebe uzeti još jednu tabletu?
Do krvarenja nije došlo, osjećam lagane bolove slične klasičnim pred ciklus, a iduća menstruacija bi trebala uslijedit kroz 8 dana. ( ciklus inače traje 30dana.) Imam li razloga biti zabrinuta?

Lp hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trebali uzeti još jednu dakako.
Vjerovatno neće doći do trudnoće, no ništa nije stopostotna zaštita.

malazara

Hvala na odgovoru.
naknadno sam pronasla na internet stranicama upozorenje kako nakon uzimanja ukoliko dode do snosaja tableta ne djeluje, pa me to brine. Iako je to bilo tek nekoliko sati nakon uzimanja tablete.
Svjesna sam da je sad preostalo samo ocekivati menstruaciju, i da nijedna takva zastita nije 100%tna, no samo kada biste mi dali malo vise info o samom procesu koji se desava nakon uzimanja iste.

Hvala,lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne čitajte gluposti. Čekajte menstruaciju.

xxx111

Poštovani, spolni odnos sa imala 3.3., a ellaone sam uzela 64 sata nakon odnosa, na prijedlog doktorice koja je tvrdila da je ona ucinkovitija od escapelle jer je proslo vise od 48 sati..ciklus mi je 25 - 28 dana, a zadnja menstruacija mi je bila 13.2.
Zanima me kolika je sansa za djelovanjem pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Složio bi se s mišljenjem vaše doktorice. Vidjet ćete da li je bila učinkovita ako vam dođe menstruacija.

cyberfreak

Poštovani imala sam odnos 19.3 oko 01:00 sat, uzela sam kontracepcijsku pilulu ujutro oko 7 sati, prilikom odnosa je pukao kondom i odmah sam uzela ellaone pilulu. Zadnja menstruacija mi je bila 08.3 i otprilike mi je 28-30 dana ciklus. Zanima me da li će djelovati, koliko je pouzdana i nuspojave i da li cu krvariti nakon 7 dana od uzimanja pilule? Pošto nisam koristila pilule za dan poslije nikako do sada. Mnogo hvala.
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno hoće jer ste ju uzeli u propisanom roku i prije ovulacije.

marina..a

Pozdrav. Zadnju menstruaciju sam dobila 3.3. i trajala je 6 dana. 9.3. se dogodilo pucanje kondoma. Posjetila sam liječnicu i 10.3. popila ella one tabletu. Nisam imala nikakve nuspojave, nikakvu mučninu ni slično. Imam redovne cikluse i sljedeću menstruaciju trebam dobiti 31.3., a liječnica je rekla da bi zbog tablete mogla malo kasniti. Međutim, danas, 25.3. se pojavilo krvarenje koje je dosta obilno. Simptomi mjesečnice su nešto slabiji nego inače. Inače, imam snažne bolove u trbuhu i donjem dijelu leđa, a sad jedino bol u leđima, i mala, skoro neprimjetna bol u trbuhu. Do liječnice nisam mogla doći, a sestra mi je preko telefona rekla da se ne brinem, da ćemo sve provjeriti na pregledu koji je 15.4. i da sam vjerojatno ranije dobila menstruaciju. Je li moguće da je krvarenje nastupilo kao posljedica tablete? Ili je riječ o uranjenoj menstruaciji? Izaziva li ella one neko izvanredno krvarenje tijekom ciklusa?! Ovo krvarenje me vrlo uplašilo, bila bi zahvalna na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne trebate brinuti jer se radi o menstruaciji.