Kontracepcija

dugo krvarenje s prvim uzimanjem yasmina

strika

bila sam na pregledu kod ginekologice..napravila papa test i krvni nalaz sve je savršeno uredu..počela sam uzimati yasmin s prvim danom menstruacije..prošlo je 11 dana,a ja već 6 dana imam smećkasti iscjedak..u uputama za korištenje piše da je to normalno prilikom prve upotrebe ali me ipak brine..iscjedak je slab..ali ipak prisutan...imam još jedno pitanje...da li je velika grešta ako se tableta e uzima uvijek u točno isto vrijeme..ako uzimam u razlici pola sata..npr..jednom u 7:50, a drugi dan u 8:15....dolazi li zbog toga do slabljenje učinkovitosti....hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Produžena menstruacija je normalna kod prvog uzimanja kontracepcije. Sigurnost nije smanjena čak i ako zaboravite tabletu do 12 sati.