Kontracepcija

Ellaone_poremecen ciklus

exproblem

Poštovani doktore,
moja je situacija sljedeća: prije 2mj prošla sam prolazila sam kroz razvod (uz stres zbog sam izgubila 5kg). Posljednu menstruaciju imala sam 7.4. Nakon toga se uopce zbog stresa kojeg sam prozivljavala nemogu sjetiti jesam li ili nisam dobila mjenstruaciju u 5mj. U svakom slucaju spolni odnos sam imala 14.5. (partner nije ejakulirao i tvrdi da nije bio niti blizu) i nakon 80h od odnosa sam popila Elleone pilulu. Ginekologinja mi je rekla da napravim test za 3tj ako ne dobijem. Medutim ja sam nakon 2 dana od uzimanja tablete 19.5 dobila krvarenje koje je trajalo 3 dana kako mi i inace traje (sa svim popratnim simptomima normalne mjesecnice). Znam da je to krvarenje uzrokovano pilulom. S obzirom da su me prošli tj 1.6. poceli probadati jajnici, isti dan, dakle 17 dana od odnosa sam napravila navecer test i bio je negativan. Vec tj dana me bole jajnici, i imam osjecaj kao da mi smetaju mirisi (mozda si umisljam jer me strah trudnoce). u nedjelju 5.6. sam napravila novi na prvi jutranji urin i isto je bio negativan. Sacekala sam jos 2 dana i danas ponovo napravila test (ne na 1 jutranji) isto negativan. Ono sto me zanima je kolika je mogucnost trudnoce s obzirom da je proslo 3 tj od uzimanja ellaone i 24 dana od odnosa? takoder da li se krvarenje koje sam imala 2 dana nakon pilule moze racunati ko mjesecnica s obzirom da nije bilo oskudno?
hvala na odgovoru
lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema iznesenom ne radi se o trudnoći.

exproblem

Postovani doktore,
hvala na odgovoru. Da li biste mi samo mogli reci kada trebam ocekivati sljedecu mjesecnicu jer tu sam u dvojbi. Da li racunam 19.5. kad sam prokrvarila od tablete kao pocetak brojanja novog ciklusa pa je mogu ocekivati iduci tjedan ili sam trebala dobiti 3 tjedna od popijene pilule (2 tj od odnosa tj moguce ovulacije i 1tj kasnjenja uzrokovanih pilulom)?
hvala
lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da novi ciklus možete računati s 19.5. prema opisanom.

exproblem

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.