Kontracepcija

Eritroplakio oko vanjskog ušća,Colpitis i upala iznutra.

Lady Apocello 90

Poštovani,

imam česte upale,nekad mjehura a nekad u materici. Jučer sam bila na kontroli, Uzv uredan,uzet PAPA test,ali u rodnici sukrvica,upala i eritroplakio oko vanjskog ušća. I na prethodnom nalazu je pisalo Eritroplakio oko vanjskog ušća. Moj ginekolog mi je rekao da je u pitanju upala iznutra. Zaista se trudim da budem odgovorna i vodim računa o intimnoj higijeni,ali ne znam više što da radim po pitanju ovoga. Od čega i kako upala iznutra i kako da to zaliječim,da mi se ne vraća svakih par mjeseci? Apsolutno nemam problema,za sada,sa gljivičnim infekcijama. Unutarnja suhoća rodnice mi je sad mali problem. Nalaz urina sam radila,sve je odlično,samo povećan ASC. (0,2 g/l) +. Da li mi ta upala može uticati na rezultate PAPA testa? Kontrolu imam kad dobijem rezultate PAPA testa,za nekih mjesec dana.
Da napomenem,I. GRUPA sam u PAPA testu do sada.

Hvala na razumijevanju. Svako dobro. Srdačan pozdrav.

S poštovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala, infekcija hpvom, životna dob, uzimanje pilula, paritet mogu utjecati na pojavu eritroplakije.
Svakako je savjet cervikalni brisevi i ako je papa uredan saniranje iste.
Koriste se konzervativne i kirurške metode .

Lady Apocello 90

Poštovani,

hvala Vam na odgovoru!
Znači da odradim ove briseve ovako kako Ste mi rekli? Hvala Vam još jednom. Svako dobro. Srdačan pozdrav.

S poštovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Leyla11

Postovani,
Prvi put sam bila kod ginekologa prije 7 dana brisom jr utvrdjeno da imam colpitis e sada me zanima posto mi ni nalaz krvi nijee u redu leukociti i eritrociti poviseni da li je to povezano, i zanimaju me uzrocnici Colpitisa da li je polnim putem preneseno ili da li je nesto drugu, uz ovo sve imam jako ceste glvobolje i pijem dosta analgetika i da li i to mozr sta znaciti... Pijem antibiotike, koristim vaginalete i kremu
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije povezano s lošom krvnom slikom. Upala je lokalizirana i ne može poremetiti krvnu sliku.