Kontracepcija

Escapelle pilula

sanja113

Poštovani,
Molim Vas za hitan odgovor. Poslala sam pred 2 dana pitanje, ali nema odgovora, a ja sam u velikoj neizvjesnosti. Menstrualni ciklusi kreću se od 28-33 dana. Zadnji je počeo 16.7. i trajao je do 22.7. 4.8. u noći pukao nam je kondom i sljedeći dan nakon 13 i pol sati popila sam escallape tabletu. NIsam imala krvarenje unutar 10 dana, a čitala sam da su većina žena imale. NI do danas nisam dobila mjesečnicu. Zanima me da li je izostanak krvarenja unutar 10 dana signal za trudnoću. Nakon 5 dana od odnosa napravila sam test za trudnoću i bio je negativan, ali smatram da je to bilo prerano za otkrivanje.

Hvala na razumijevanju i nadam se brzom odgovoru jer sam stvarno u neizvjesnosti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test ste radili pretano. Napravite sutra novi test na trudnoću.

sanja113

Test je negativan. Sad mi preostaje čekati mjesečnicu. Hvala na pomoći i savjetima.

Lijepi pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

exotiC7

Poštovani,
Molim Vas za pomoć.
Naime zadnja menstruacija bila mi je 24.9. Zatim 6.10 imala sam spolni odnos pri kojemu je puknuo kondom. Odmah sljedeći dan,unutar 13 sati popila sam Escapelle pilulu bez ikakvih problema. Nakon 8 dana,13.10 sam prokrvarila..I po tome se sve čini da je u redu,ali menstruacija je bila oskudnija,trajala je 2 dana a nakon toga je bio samo iscjedak ko pred kraj kada odlazi. Grudi su mi još uvijek natečene i osjećam ko neke blage mučnine,zato me i strah..Dali to može možda biti samo kao nuspojava od pilule??
Molim vas za vaše stručno mišljenje!
Unaprijed Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije bila menstruacija. Ista će nastupiti u očekivano vrijeme dakle za koji dan.

exotiC7

Molim vas da mi odgovorite sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Krvarenje koje nastupi nakon tjedan dana od escapele nije menstruacija.

exotiC7

Puno hvala na odgovoru happy

korisnica 734

Poštovani,
nisam znala gdje bih postavila pitanje pa sam odlučila ovdje. Naime radi se o sljedećem, popila sam escapelle pilulu negdje oko 15. 9. možda i prije. ne sjećam se točno. uglavnom zadnja menstruacija mi je bila od 29.8. do 4.9. ciklus mi je inače ne redovit pa sam počela sa lyndinette pilulama. Menstruacija mi je počela 12.10., a prvu pilulu sam uzela na drugi dan ciklusa 13.10. i menstruacija mi još uvijek traje a već je 11. dan. Je li moguće da je to povezano sa lyndinette pilulama ili escapelle. ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog lindineta je, jer de radi o privikavanju na pilule i tzv. spottingu koji može potrajati kroz cijeli ovaj mjesec.

korisnica 734

Hvala Vam na odgovoru.
i recite mi jos moze li mi jako naskoditi konzumiranje alkohola u normalnim kolicinima. Casica dvije, mislim.

korisnica 734

Mislim moze li naskoditi u kombinaciji s lindinetama.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tolika količina tu i tamo neće naškoditi učinku kontracepcije.

Maja629M

Poštovani,
Molim Vas za pomoć.
Naime, zadnja menstruacija bila mi je 10.12. Zatim 23.12, imala sam nezasticen spolni odnos. Odmah,unutar pola sata popila sam Escapelle pilulu bez ikakvih problema.
Molim vas za vaše stručno mišljenje!
Unaprijed,hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupila prema uputama. Menstruacija treba doći u očekivano vrijeme ili uz kašnjenje od par dana.

Dunjaaaaa

Postovani,
poslednja menstruacija mi je bila od 24.11. do 29.11. Nakon toga sam 7.12. imala odnose sa decko, medjutim nismo sigurni da li je sprema ipak prosla kroz kondom, pa sam za svaki slucaj popila escapelle 8 sati nakon odnosa. Blago krvarenje koje je trajalo 2,3 dana mi se pojavilo 12.12. Sledecu menstruaciju je trebalo da dobijem danas, medjutim meni je juce pocelo opet neko krvarenje, ali nije nalik mensrtuaciji, jer na ulosku ne ostaje nista, vec samo na toalet papiru nakon mokrenja. Zanima me da li je to normalno i kad ce mi nastupiti prava menstruacija? Unapred hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prava menstruacija bi trebala nastupiti za koji dan.

fatimaaaaa

Poštovani, imala sam sa dječkom nezaštićen spolni odnos dva dana prije početka menstruacije. Mislimo da nije ejakulirao u mene, ali nismo sigurni. Da li je potrebno da popijem pilulu s obzirom na to da su mi tad neplodni dani? Veliko hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su vam ciklusi redoviti, dodatna zaštita nije potrebna.