Kontracepcija

Escapelle pilula

fatimaaaaa

Dobijam redovito svakog mjeseca, samo sto to bude od 31. dana ciklusa do 35. Da li se to smatra redovitim ciklusom? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da smatra se redovnim.

Dunjaaaaa

Postovani,
poslednja menstruacija mi je bila od 24.11. do 29.11. Nakon toga sam 7.12. imala odnose sa decko, medjutim nismo sigurni da li je sperma ipak prosla kroz kondom, pa sam za svaki slucaj popila escapelle 8 sati nakon odnosa. Blago krvarenje koje je trajalo 2,3 dana mi se pojavilo 12.12. Sledecu menstruaciju je trebalo da dobijem 25.12., medjutim meni je tad pocelo opet neko krvarenje, ali nije nalik mensrtuaciji, jer na ulosku ne ostaje nista, vec samo na toalet papiru nakon mokrenja. Ja sam za svaki slucaj uradila test mokrace na trudnocu i test je bio negativan. Vi ste mi rekli da bi za koji dan trebalo da dobijem pravu menstruaciju, medjutim, jos uvek nista. Da li je moguce da mi ovog meseca preskoci menstruacija i da li mislite da treba da opet uradim test? Test sam inace uradila 20 nakon odnosa. Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da je to bila menstruacija. Ne treba test.

Dunjaaaaa

Postovani, da li je test na trudnocu koji se radi putem mokrace podjednako tacan iako nije bio prvi jutarnji urin, vec negde u toku dana, a test je radjen 20 dana nakon rizicnog odnosa? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Podjednako je točan.

Vanesica

Postovani,

Prosli ciklus sam imala od 3.3 do 7.3.
19-og sam uzela pilulu escapel, nisam imala nikakve mucnine, niti izazvano krvarenje posle tablete, dobila sam 30.3(kada je i tebalo) ali mi je ciklus trajao samo dva dana, treci dan bas oskudno.Radila sam test, negativan je.
Sad me brine, jel moze jedna tableta da dovete do nekog velikog poremecaja homona i zasto je trajalo sam 2 dana?

Molim vas za odgovor, veoma sam zabrinuta.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Sve je u redu.

Angelo

Zdravo. Imam nekoliko pitanja. Poslednju menstruaciju sam imala 15.04. koja se zavrsila 20.04. U toku plodnih dana imala sam nezasticene odnose, i partner je svrsio vani. Radi neke sigurnosti 24h nakon odnosa, tj. 26.04 sam popila tabletu. Juce su me boleli jajnici, veoma, isti simptomi kao pred ciklus. Da bih nocas i prokrvarila. Mozete li mi odgovoriti da li su to simptomi trudnoce ili tablete? I sta znaci to krvarenje? Moram da napomenem da sam vec koristila ovu tabletu pre 4 i pre 2 godine, i da mi se ovo nije dogodilo. Postoje li sanse da sam trudna? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Mateja1990

pozz...zadnju menstruaciju sam imala od 02.07.2014 do 10.07.2014.imala sam spolni odnos 19.07.2014.-prema izračunu to je prvi plodni dan mi bio,partner nije bio siguran ,pa je ipak rekao da popijem e.pilulu...ali popila sam ju kasnije od 72h,6 sati kasnije...inače su mi mjesečnice neredovite makar sam ovaj sedmi mjesec imala,i do prije dva mjeseca sam pila yaz tablete...pa prestala...nakon što sam popila pilulu,još uvijek nisam dobila nikakvo krvarenje,dali se to baš mora dobiti ili ne,a prošlo je dva dana od kad sam ju popila!? hvala!!! :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mora.

Mateja1990

možete mi još samo reći ,jer sam pogrješila što sam uzela yaz tablete dvije i nakon toga escapelle pilulu,tj.dan kasnije (neznam kako funkcionira to dvoje u kombinaciji)...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste.

Mateja1990

pozz,evo upravo danas nakon pet dana što sam popila escapelle pilulu dobila krvarenje malo,dali to znači da je tableta djelovala? (dali se trebam i dalje brinuti jako)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom od ranije moslim da je šansa za trudnoćom jako mala i ne trebate brinuti.

Makaaa

Imala sam nezasticeni odnos sa partnerom i nismo pazili nakon 9h sam popila E tabletu no posle 13h opet sam imala nezasticeni odnos ali pazili smo ja mislim i sada me zanima dali ce tableta koju sam vec popila delovati i necu ostati trudna ili moram popiti jos jednu tabletu ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dovoljna je ta jedna koju ste uzeli.

alexalex85

poštovani,

cura i ja smo ima seksualni odnos prilikom koga je pukao kondom, ejakulirao sam vani ali pošto je bila točno u sredini plodnih dana baš tada kada bi mogla imati ovulaciju uzela je 11h posle odnosa escapele pilulu. zanima nas da li treba brinuti zbog trudnoce jer kako sam citao escapele samo odgodi ovulaciju a u njenom slucaju se je ta mozda vec dogodila ? da li ce pilula biti ucinkovita ne glede na to ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će biti učinkovita. No ništa niej stopostotna zaštita.