Kontracepcija

Escapelle pilula

Redpepper

Postovani doktore,
Imala sam nezasticen odnos pri kom je partner delom ejakulirao u mene.
Odnos se desio 03.06. Prvi dan poslednje menstruacije je bio 22.05. Ciklus mi je uglavnom oko 28-30 dana.
U roku od 12 sati nakon odnosa sam uzela Escapelle hitnu kontracepciju. Nakon 2 dana sam samo osecala blagu bol u jajnicima kao i u ledjima. Nakon toga nista. Citala sam da su mnoge zene imale izazvano krvarenje 7 dana nakon uzimanja pilule ali meni se to nije desilo.
Da li to krvarenje mora da se desi nakon 7 dana?
Sledeću menstruaciju očekujem oko 19.06. ili 20.06. znaci za oko 7 dana.
Da li imam razloga za brigu tj da li ima šanse za trudnocom iako sam popila pilulu na vreme? (U roku od 12 sati)

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nužno to krvarenje. Menstruacija bi trebala doći u očekivano vrijeme ili uz koji dan kašnjenja.
Šansa za trudnoćom je jako malo no ništa nije stopostotna zaštia.

Redpepper

Hvala puno doktore!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Minika

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 02.6. Ciklus mi traje 28 dana. Juče, 14.06 sam uzela escapelle, nakon sat vremena od odnosa. Da li postoji šansa za trudnocom? Da li je ovo za mene bio period ovulation? Takođe, već dan ipo osećam mučninu, i zamor, mada ništa u velikoj meri. Možda preuvelicavam. I da li je to znak da ova pilula deluje? Molim hitan odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimanjem pilule za dan poslije umanjili ste šansu na najmanju moguću mjeru.
Da li će djelovati vidjet ćete kad vam dođe menstruacija.

Redpepper

Dragi Doktore,
Pisala sam ranije na istu temu i detalji su jos uvek ovde.
Menstruacija je dosla 17.06 (oko 2-3 dana ranije), intenzitet je bio normalan samo sto je trajalo samo oko 2 ili 2 i po dana (uglavnom mi traju oko 4 dana). Krv je bila tamnija nego inace da bi posvetlela drugi dan. Kada je krvarenje pocelo bilo je vise braon. Kada je krvarenje prestalo, uradila sam kucni test i bio je negativan.
Da li je ovo mesecnica ili je krvarenje usled escapelle? (Da podsetim, nisam imala nikakvo krvarenje nakon uzimanja escapelle do ovog 17.06).
Da li da racunam sledeću mesečnicu pocevsi od 17.06?
Posto sam dobila i test nakon toga bio negativan, da li to znaci da je sve u redu tj da nema trudnoce?

Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Taj dan kad je počelo krvarenje brojite kao prvi dan ciklusa.

Redpepper

Dragi Doktore,
Opet ja o istoj temi. Izvinjavam se.
Kao sto sam vam javila, mesečnicu nakon uzimanja escapelle sam dobila par dana ranije ali je trajala samo 2 dana i bila manjeg intenziteta nego obično. Dosla je 17.06.
Skedecu sam dobila na vreme, 14. 07. I trajala je 4 dana s tim sto 4. dana skoro da nista nije bilo. Intenzitet je bio veći nego prošli put tj isti kao i obično. Kucni test sam opet uradila dan pre nego sto je mesecnica dosla po drugi put i bio je negativan; radila sam test i nakon sto je prva mesecnica bila dosla i bio je negativan.
Da li sad sa sigurnoscu možemo reci da nema trudnoce?
Pitam jer me buni prva mesecnica nakon tablete jer nije bila normalnog intenziteta ni trajanja tj bila je kraca i manje je bilo.
Ali sam dobila skedecu redovno i normalno.
Hvaka puno i izvinjavam se opet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. nema trudnoće sigurno.

Redpepper

Hvala Vam doktore na svemu. Na svim odgovorima i strpljenju.
Zelim Vam sve najbolje i uspešan rad.
Srdačni pozdravi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Lavandula

Dobar dan! Ukratko, nezadticeni spolni odnos je bio 23.08. (zadnja menstruacija 09.08.) nakon 3 ipo-4 sata od odnosa sam popila Escapella tabletu.Danas 10 dana od odnosa napravila sam test krvi na beta hcg hormon her nisam imala nikakvi krvarenje( mjesecnica mi treba doci 06.09.)Nalaz je negativan. Jeli sigurno da nije doslo do trudnoce? I dali da ipak napravim test? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mora proći 15 -tak dana od nezaštićenog odnosa. Dakle prerano ste ga napravili.

Lavandula

Hvala na savjetu, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.