Kontracepcija

hoću bebu

srce1301

Dobar dan zelim..molim Vas za savjet,imam pcos oba jajnika,do sad sam imala menstruaciju svaki mjesec,ali od 6.mjeseca menge nema.
posto bih stvarno htjela bebu,ne stitimo se vec godinu dana,ali nista..kupila sam ovaj mjesec trakice za mjerenje ovulacije,ali mislim da mi to bas nece pomoci kad nisam dobila mengu,i nemam pojma bar otprilike kad bi mogla biti ovulacija.
dali ima nesto sto bi mi pomoglo osim trakica,pa da znam kad imam ovulaciju?
k moji ginekologici ne mogu doći na red jer kad se zelim naruciti,veli da ima sve popunjeno,i treba cekati po 2-3mjeseca kad narucuje,i kao po obicaju,kad zovem,opet je sve popunjeno,i tako u krug...
bila bih vam jako zahvalna na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je pcos uzrok kašnjenja. Trebalo bi izazvati menstruaciju uz pomoć gestagena.
Krenuti s obradom vas i partnera. Ne razumijem natučivanje pacijenata na primarnoj razini za 2-3 mjeseca.

srce1301

Da,ne razumijem ni ja to.ima toliko pacijentica,i stalno sve popunjeno.i kad ti je hitno ne želi te primiti.tako sam vec jednom otisla drugom ginekologu i platila si pregled..
promjenila bih ginekologa,ali nazalost kod nas svi rade tako

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obratite se područnom uredu hzzo-a ako imate pitanja.