Kontracepcija

Izostanak menstruacije?!

imama

Poštovani,

već skoro dvije godine pijem diane 35 i menstruacija je uvijek dolazila redovito tj. sve je uvijek bilo ok. No ovaj put mi se nije pojavila, dakle, prošlo je onih tjedan dana pauze kad se pilule ne piju i već sam počela piti drugu turu, a menge još nema?! Da li da ih pijem i dalje ili da stanem s obzirom da u uputama piše u slučaju izostanka menstruacije da se stane?
Očekujem vaš brzi odgovor. Unaprijed hvala.
Pozdrav.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sutra ujutro napravite test na trudnoću iz prvog jutarnjeg urina, i ako je negativan, nastavite piti tablete. Ponekad krvarenje može biti oskudno ili izostati a da žena nije trudna.

luc94

Poštovani.
Prvi put pišem putem ovakve poruke (i uopće ne znam dal ću to ispravno napraviti ili nešto napisati). :/
Uglavnom,menstruacija mi kasni 11 dana. Zadnju sam imala 14.5.,a trebala sam ju dobiti 19.6.(ciklus mi je nepravilan i najčešće mi menstruacija dolazi nakon 36-37 dana) danas je vec 30.6. i ne dolazi mi još uvijek. Spolno sam aktivna, ali sam uradila 2 testa za trudnoću (u različitom razdoblju) i oba su negativna. 10 dana prije nego što sam trebala dobiti menstruaciju sam imala iscjedak sa sukrvicom,nekad bi to bilo i blago krvarenje. Vec par dana osjećam bolove u jajnicima koji se javljaju na momente.
Dal je moguće da se radi o nekoj upali?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Smetnje koje imate vjerovatno su posljedica pms-a odnosno simptoma koji se javljaju pred menstruaciju.
Svakako sugeriram i pregled i UZV da se možda ne radi i o pcosu.

jk1212

Dobar dan! Imam pitanje kasni mi menstruacija 23 dana, prije toga sam imala spolni odnos 1.7, ali bez ejakulacije bili su plodni dani sve je trajalo ukupno minutu. Al stim da sam bila na moru i promjenila kilimu. Kolika je sansa za trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema vašem opisu ne bi trebalo doći do trudnoće. No s obzirom na kašnjenje svakako napravite test.

s.raji

Dobar dan, zadnji spolni odnos imala sam 3.8, menstruacinu sam dobila uredno 13.8, a sada mi ovaj mjesec kasni tjedan dana, samo sam imala bijeli iscjedak, ali ona nikako da dođe, sto bi moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko, o uzrocima iziostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

s.raji

Citam, ali i dalje ne razumijem pa pitam vas za pomochappy mogu i detaljnije, znaci 3.8 sam imala zadnji spolni odnos, a 31.7 mi je bio zadnji plodni dan, i onda sam 13.8 dobila menstruaciju, ali ovaj mjesec mi kasni tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Paničarka12

Imam jedno pitanje.
Poslednja menstruacija mi je bila 22.08. 2016
Spolni odnos sa deckom. 16.09.2016 ali bez zaastite inace on je siguran da nije bilo penetracije unutar vagine, pre nego sto je svrsio izvadio je svoj polni organ pa tek je svrsio.
Moja sledeca menstruacija trebala je da bude 22.09 ali mii kasni (s tim da su mi ciklisi neredovni nekad se poklopi da dobijem na isti datum). Ssve dok lezim ne boli me stomak. Kad ustanem zaboli me bas i nekad osjecam grceve.Da li to dolazi menstruacija?? Zanima me da li je moguce da sam trudna jako sam opsjednuta time danima ne spavam. S toga napominjem da mi je to prvi odnos u zivotiu.
Voljela bih da mi odgoviritte sto je prije moguce.
Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti neće doći do trudnoće.

deny33

Poštovani zadnji odnos sam imala 26.8 i nije svršio u mene,poslje toga sam imala mjesečnicu 14.9 i trebala sam ju dobiti 14.10 a nje još uvijek nema.Dali postoji šansa da sam trudna iako sam imala menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opsianom ne postoji.

ivab98

Poštovani, imam 18 godina i ciklusi mi nisu ujednačeni (nekad 27 nekad 35 dan). Zadnja menstruacija nastupila je 19.09.
Imala sam spolni odnos 26. dana toga ciklusa. Koristili smo kondom. U listopadu mi menstruacija jos nije stigla, iako već nekoliko dana osjećam simptome pmsa, ali nikako da dođe. Osjećaj je kao da ju imam, ali nemam. Preselila sam se u novu državu i počela živjeti sama te sam u zadnje vrijeme prilično pod stresom. Kolike su šane za trudnoću i koji bi mogli biti uzroci kasnjenja? Ako uskoro ne dođe. što mi je činiti? Lp, hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. O mogućim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Velikapanicarka

Imam 17 godina i ja i decko smo stupili u odnose nakon neka 4 mj veze. Prvi odnos smo imali 09.09 ove godine, i bili su dosta cesti, koristili smo pull out metodu i pripazili na plodne dane, nakon toga sam dobila redovitu mjesecnicu 26.09. i normalno je trajala 6 dana kao i uvijek. Zatim nakon toga je tekla ista stvar osim sto smo imali nezasticen odnos tijekom plodnih dana, mislim 2 puta. U niti jednom trenutku nije bio ni blizu da svrsi, cak mu nije bio ni 100% dignut, ali me brine ta stvar sto ni ja ni on nismo znali da ukoliko prvi put svrsi(dok nije unutra) da u kanalu ostaju spermiji. Problem je taj sto smo mi imali odnos dva puta za redom. I moja briga je pocela kad sam to saznala, uspanicila sam se, i odmah u subotu 22.10. sam isla kupit test za trudnocu, a predvidena mjesecnica je bila utorak 25.10., normalno san napravila test i bio je negativan, sad je evo 26. i jos ju nisam dobila, vata me strah da je mozda test bio netocan, jer inace nikad mi ne kasni, kasnila mi je jednom u prvom mjesecu 3 dana isto kad sam se uspanicila da sam mozda trudna. Znam vec da postoji sansa da jesam trudna, ali s obzirom na rezultate testa zanima me sto mislite? Mislila sam ponovit test 28.10. ukoliko ne dode do tad. Dosta sam pod stresom oko svega toga pa se ne znam jesam li se previse uspanicila i s tim mozda odgodila mjesecnicu.molim vas savjet nekakav..

Velikapanicarka

I jos sam zaboravila nadodat da sam bila bolesna dva puta ovaj mjesec i popila tjednu dozu klavocin antibiotika

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tim načinom trudnoća je moguća, ali nisu velike šanse. test ponovite 28.10 ako ne dobijete do tada. Ovaj prijašnji ste prerano napravili.

Velikapanicarka

Cao, evo javljam se, menstruacija jos nije dosla, napravila sam jutros test s prvim urinom bio je negativan, sta mi je za cinit slijedece ukoliko ne dode u narednih cca 5 dana?Hvala na prethodnom odgovoru happy