Kontracepcija

Izostanak menstruacije?!

korisnik2105

Poštovani, pila sam kontracepcijske tablete godinu dana sa pauzama , prestala sam ih piti prije vise od mjesec dana, imam odmose sa deckom bez zastite, ali bez ejakulacije, zadnja mjesecnica mi je bila 19.9., kasni mi 9 dana, da li je moguca trudnoca?

korisnik2105

krivo sam napisala, zadnja mi je bila 15.9, trebala sam dobiti 13.10., ali nista se ne desava....molim vas misljenje. Unaprijed se zahvaljujem

Pepa1001

Postovani djevojka mi je djevica, zadnju menstruaciju je imala 25.9 do danas jos nije dobila drugu.
Odnose sa penetracijom nismo imali, samo peting bez ejakulacije blizu vagine, ali je bilo malo predejakulata dok smo se trljali. Radili smo test danas sa GraviGnost ULTRA 10 mlUl/ml koji je bio negativan.
Zanima me dali postoji imalo sanse da je ipak trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Velikapanicarka, u tom slučaju javit ćete se ginekologu koji će vam odrediti terapiju /gestagene / za izazivanje menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Korisnik, a da napravite prvo test na trudnoću pa potom ako je negativan pročitate postove o mogućim uzrocima kašnjenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

pepa101 naravno da se ne radi o trudnoći. Neka pričeka koji dan da nastupi menstruacija.

Pepa1001

Hvala na odgovoru. Sto ako je gore spomenuti peting bio u vrijeme plodni dana i dali smo mozda test napravili pre rano da bi pokazao trudnocu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pepa ne treba test, ne radi se o trudnoći.

Pepa1001

Zasto je nema zasto ne dolazi...radili test prije dva dana i bio negativa...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko o uzrocima izostanka menstruacije a da se ne radi o trudnoća, morate prelistati prijašnje posteve koji govore o tome.
Koji je uzrok kod vas doista ne mogu znati.

Pepa1001

Bitno da nema trudnoce...Vjerojatno stres je razlog

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim. LP.

Pepa1001

Postovani menstruacija mi kasni, 37 dan ciklusa je danas. Radila sam test na 33. dan ciklusa na jutarnji urin i bio je negativan.
Nisam imala odnose sa penetracijom osim petinga gdje je bilo malo predejakulata. Djevica sam.

Mozda sam dosadna ali me hitno zanima dali postoji ikakva sansa za trudnocu? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji nikakva.

Pepa1001

Hvala Vam doktore. Znaci nema potrebe za drugim testom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

Hana094

Pozdrav! Nova sam ovdje i molila bih odgovor. Unaprijed isprike radi (vjerojatno) duzeg posta.. Naime,ja imam neredovite cikluse,ove godine su bili : 20.1., 21.2., 2.4., 1.6., 9.7., 24.8. pa 24.10. Decku i meni kondom je pukao 5.11. medutim mi smo to prekasno vidjeli. Nakon 24h sam popila 1 Vikela tabletu (zbog panike da su mi bili plodni dani kada je zastita zakazala) i 13.11. sam dobila krvarenje koje je trajalo 2 dana i nije bilo bolno (inace mi menstruacije traju 4-5 dana i budu bolne - ne previse,ne ni premalo). Zanima me da li je to kratko krvarenje bilo uzrokovano tabletom i znaci li da nisam trudna? - pitam jer znam da je kratkotrajno krvarenje moguce i u trudnoci. Te me zanima (ukoliko mislite da nema sanse za trudnocom) kada mogu ocekivati menstruaciju?!?

Mario01

Ugodan pozdrav.

Evo javljam se u ime djevojke jer smo zabrinuti pomalo.
Uglavnom, djevojci inače znaju kasniti menstruacije (moja pretpostavka je stres). Pije kontracepcijske pilule već 2 godine i imala je donedavno normalne menstruacije, i imali smo odnose no niti jedan nam ne završi sa unutarnjom ejakulacijom. Već od 8.mjeseca kaže da nema ni bolove kao što je znala imati niti je grudi bole za vrijeme kada bi trebala dobiti, već ima samo tamno smeđi iscjedak, koji sada uopće nije dobila (Današnji dan bi joj trebao biti prvi dan menstruacije).
Dali trebamo da budemo zabrinuti i dali da za svaki slučaj napravimo test trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hana ne znači da nisten trudna. Menstruaciju s obzirom na neredovit ciklus ne znam kad ćete dobiti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mario ne treba test. takve menstruacije oskudnije su posljedica uzimanja pilula.