Kontracepcija

Izostanak menstruacije?!

Hana094

Zahvaljujem na odgovoru. Sutra cu uraditi test na trudnocu,prosla su 22 dana,pa da znam 'na cemu sam'.. S obzirom na neredovite menstruacije,preporucujete li mi koristenje kontracepcijskih pilula? Nisam ih nikada pila,imam 21 godinu. Ako da,koje tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako bi bilo dobro uzimati pilule. O kojima to ćete dogovoriti sa svojim ginekologom nakon pregleda i obrade.

Ruza28

pozz
ovako ..zadnja menstruacija mi je bila 15.12..ciklus mi je svakih 25 dana ,medjutim zadnja menstruacija je dosla 29.dan .muz i ja smo imali odnos 23.12. ,imali smo kondom ,medjutim muz je svrsio u kondom ,ali se dogodilo to da je kondom pao sa penisa ,kad je tocno pao ne znam ,ali nije ostao unutar vagine .pa me zanima ,dali je moguce da dodje do trudnoce u takvoj situaciji ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako dio ejakulata nije završio u rodnici neće doći do trudnoće.

Mskrtic22

Poštovani,
pijem Logest pilule uredno već 6 mjeseci. Jučer sam trebala dobiti krvarenje, no ono nije ustupilo. Nikada mi se nije to dogodilo, jer mi krvarenje uvijek dođe na treći dan pauze. Ukoliko kravrenje ne nastupi, zanima me je li to normalno ili postoji mogućnost da sam trudna? Do sada sam pilule redovito uzimala, i nikada nisam imala takvih problema.Uz pilule ne koristim dodatnu zaštitu jer sam pročitala da su efektivne ukoliko ih uzimam prema pravilila i ne mješam s određenim tipovima ljekova.

Maree955

Postovani,

Skoro 2 godine pijem logest pilule.. u sredu sam zavrsila kutiju i menstruaciju uvek dobijem u petak uvece ili subotu ujutru.. danas je to izostalo, a nemam ni osecaj da cu dobiti.. poslednji put sam odnos imala krajem novembra, a ne koristimo dodatnu zastitu.. sad sam bolesna i pijem antibiotike, pa ne znam da li to ima neke veze sa kasnjenjem.. da li postoji sansa da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mskrtic napravite test ako je negativan nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mare odgovor iznad je i za vas.

jana228

Dobar dan poštovani.
Dobila sam mentruaciju 12.12. i do danas 16.12. je nemam. Inace sam student i znala mi je kasniti zbog zivciranja no u zadnje vrijeme se ne zivciram tako puno. Ciklusi prije toga su bili 41 dan pa 29 i sada cekam. Danas je 36. dan i ne znam šta da radim. Uhvatila me panika jer sam imala 1.1. sa deckom odnos i koristili smo kondom koji nije pukao niti je decko svrsio u njega i trajalo je vrlo kratko. S time da je decko prvi kondom bacio jer ga nije mogao staviti iz prve a drugo je mislim stavio pa ga okrenuo na pravu stranu.
Zanima me jesam li trudna tj. kolike su sanse da sam trudna?
Unaprijed se zahvaljujem odgovoru.

QueenB266

poštovani, već par mjeseci pijem Qlaira tablete i do sad sam dobivala redovitu menstruaciju. posljednju sam imala 18.12. morala mi je opet doći 15.1. ali ju nisam dobila. na 19.tableti sam dobila virozu i povraćala sam te nisam popila tabletu navečer u 21h kao i obično nego sljedeći dan u podne, ali druge sam dalje pila redovito u 21h navečer. nisam imala spolne odnose ovaj mjesec, ali sam imala mjesec prije. inače imam bolove dan prije menstruacije i na dan menstruacije ali ovaj put ništa, niti grudi mi nisu osjetljive. da li je viroza možda razlog zašto nisam dobila menstruaciju? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jana prema opisanom niste trudna. O uzrocima kašnjenja pogledajte u ranijim postovima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Queen vjerovatno je. Nastavite dalje normalno uzimati prema shemi ko i do sad.

QueenB266

ako bi došlo do trudnoće, da li će menstruacija izostati makar pijem kontracepcijske pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može izostatai a da niste trudna. Uz ove pilule je čest izostanak menstruacije.

jana228

Danas sam imala na donjem rublju smedi trag. Nez jeli to sada razlog za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije razloga za brigu.

jana228

Jučer sam u doljnjem području bila lijepljiva odnosno uzorak je bio kao da sam u fazi ovulacije, bilo je prozirno i ljepljivo i malo rastezljivo no menstruacije me ni dns nema već je 39. dan, jel i dalje stojite pri tvrdnji da nisam trudna i ako stojite koji je moguci razlog izostanka menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome. Ako ste u dilemi ipak, možete napraviti test na trudnoću.

Lorena999

dobar dan
pila sam Belara pilulu skoro 4 mjeseca...prvi mj mjesecnica dosla na zadnje 3 tablete i trajala normalno 4 dana...
drugi mjesec sam imala vise kao iscj dovoljan je bio dnevni ulozak
3 mj uopce nisam dobila ..
i napravim test ono pozz i prestanem piti tablete
napravila sam jos 3 testa isto pozz
to je bilo prije 2 tjedna
da bi napravila jucer i dns opet test trakice i negativno???
da li tablete migu dati lazno pozitivan test??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu.