Kontracepcija

izostanak menstruacije uz kontracepciju

himera4

Poštovanje,
nisam nigdje mogla pronaci odgovor na moj problem pa evo otvaram novu temu.
Pijem Yaz vec 11 mjeseci i do sad mi se nije dogadalo da mi je izostajala menstruacija. Zadnji put sam ju imala 31.1.2011. i od tada ju nisam dobila, evo sad sam krenula opet s novim blisterom i nista,a inace ju dobijem uvijek 27-28 dan. Cijeli drugi mjesec nisam imala odnose pa sam iskljucila mogucnost trudnoce i nisam se zabrinjavala, ali sad me vec panika jer ne znam sto mi je. U prvom mjesecu sam bila kod ginekologa i na pregledu mi je rekao da imam cervicitis (a prije toga sam imala akutni vaginitis), a kad je dosao nalaz PAPE rekli su mi da je sve u redu. Sad sam vadila nalaze zbog problema sa zeludcem i leukociti su mi 16,5, a ne zna se di je upala. Je li postoji mogucnost da mi zbog te upale,ako postoji, izostaje menstruacija. Ne znam jesam li bila dovoljno jasna s podacima =) Hvala na Vasem vremenu.

Natalija Beljo, dr. med.

Zna se dogoditi da preskoči jedan mjesec ako bi se ponovilo i ovaj javite se ginekologu samo radi UZV.

himera4

Izostala je meni menstruacija i ovaj mjesec pa sam otisla prosli tjedan doktoru i sestra mi je rekla da pricekam jos mjesec-dva da mi je to vjerojatno zato jer preskacem placebo tablete i jer sam smrsavila 8 kg u mjesec dana (to sam zaboravila napisati u prethodnom postu). Mislite li da bi bilo dobro da odem izvaditi hormone? Kad sam ju pitala za cervicitis, rekla mi je da je to najmanja moguca upala,a da su u nalazu morali nesto upisati, a meni to ne zvuci nimalo lijepo.

Natalija Beljo, dr. med.

Stvarno nemate razloga za brigu.

Normmy

Postovani, pijem redovno zadnjih 5mj kontracepcijske pilule i do sada mi se nije dogadjalo da mi menstruacija izostane. Redovno sam ju imala svaki mjesec od 3. dana pauze. Ovaj mjese pauza mi traje jos dva dana, a ja jos uvijek nisam dobila. Pilule uzimam svaki dan u isto vrijeme +/- 10min. Niti jednu nisam zaboravila. Decko i ja na kraju odnosa uvijek koristimo kondom te se nije dogodilo da je puknuo. Zaista smo odgovorni sto se tice zastite. Je li sve u redu? Mislim da bi trudnoca trebala biti iskljucena. I zbog cega se to dogadja? Unaprijed zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često se vidi tijekom uzimanja niskodozažnih pilula. Držite se dalje sheme. Dakel sedam dana pauze a osmi dan počnite novi blister.

Martsss

Poštovani... 08.06. sam popila zadnju Logest pilulu, inače ovo mi je prva kutija kontracepcijskih pilula koje sam pila, a 12.06. sam umjesto malo obilnije menstruacije koju inače imam primjetila par kapljica krvi i nakon tog ništa. Zabrinuta sam, je li to normalno? Kakva menstruacija treba uopće biti kad uzimam pilule? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Treba biti oskudnije, bezbolnije, kraća u intenzitetu i trajanju pa ćak i takva poput vaše.