Kontracepcija

lindynette 30

marty_p

Poštovani,

pijem lindynette 30 već nekoliko mjeseci i svaki puta, novi blister, počinjem piti u petak (nakon 7 dnevne pauze). Prošli put sam išla na put u petak i zaboravila si uzeti kutiju pa sam počela piti pilule tek u ponedjeljak. Kada moram počet opet s novim blisterom, petak ili ponedjeljak?

Unaprije hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

marty_p ,

ponedjeljak

l.p.

smilealways11

Poštovani,
jučer sam prvi puta počela piti kontracepcijske pilule. Ginekolog mi je dao lindynette 30.
Dakle jučer (25.9) dobila sam menstuaciju i odlučila da cu piti tablete prije spavanja,dakle oko 22h. Tada sam ju i popila i možda nakon 10 minuta osjetila sam neku slabinu,pospanost. Naravno prije nego sto sam popila tabletu proucila sam uputstva i vidjela koje su nuspojave pa sam kasnije nakon popijene tablete pomislila da si mozda umisljam. Međutim danas ujutro opet sam osjecala slabinu i tu pospanost i kao da mi fali malo daha. Evo sada je sve ok osim sto mi se spava. Sada ne znam da li da ih odmah prestanem koristiti ili da pokusam popiti jos koju? Zahvaljujem! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da se javite sutra svim ginekologu uživo i da mu još detaljnije pojasnite vaše smetnje.
Teško je u ovih par rečenica dobiti pravi dojam vašeg stanja.

mucica91

Poštovani,
danas sam počela piti Lindynette 30, to su mi prve kontracepcijske pilule, pa bi me zanimalo da li smijem piti Knavone 50mg protiv menstualnih bolova?

Unaprijed hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

orangina23

Poštovani,

pila sam lyndinette 30 dvije godine te sam u studenom napravila pauzu. Za vrijeme pauze shvatila sam da se osjećam puno bolje i življe, potpuno drugačije nego dok sam pila pilule kada sam bila bezvoljna te imala promjene raspoloženja, bila sam razdražljiva i plačljiva. No, pošto pilule koristim kao sredstvo zaštite, nastavila sam ih piti jer osim tog simptoma, nisam imala drugih problema. No, sada nakon 2 mjeseca uzimanja nakon te pauze, došlo je do potpunog totalnog gubitka libida. Vjerujem da to može biti zbog ponovne prilagodbe na pilule, pošto su prošla tek dva mjeseca, no zanima me Vaše mišljenje, s obzirom na ovaj simptom i depresivnost i razdražljivost koja me pratila dvije godine i sada opet, bih li trebala zatražiti neke druge pilule ili pričekati još neko vrijeme? Hvala Vam na Vašem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da promjenite pilule.

copy456

Poštovani,

nakon godinu i tri mjeseca uzimanja Triquilar kontracepcijskih pilula zbog učestalog spottinga kroz zadnjih 4-5 ciklusa, doktorica je nakon pregleda odlučila da bi bilo dobro promjeniti pilule i prepisala mi je Lindynette 30. Pošto sam tada tek započela novo pakovanje Triquilara rekla je neka dovršim s njim, napravim pauzu od 7 dana i nastavim s Lindynette 30. Čitajući uputstva zbunila sam se jer ispada da sam ih trebala početi piti odmah nakon završene kutije.
Trenutno ne znam kako bih postupila jer ako slijedim uputstva trebala sam jučer početi s Lindynette 30.
Da li predstavlja problem ako ih pijem prema uputstvu doktorice? Da li je potrebna dodatna zaštita zbog promjene tableta?

Puno hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite triquilar do kraja, ne radite pauzu već odmah krenete s lindinetama.

copy456

Ispričavam se, ali stvar i je u tome da je pauza već počela i to u ponedjeljak (21.4). Danas je počelo i krvarenje.

Koliko je velika šteta uzimanje lindynette 30 nakon pauze od 7 dana? Da li je potrebna dodatna zaštita? Da li je povećana mogućnost da će se pojaviti probojno krvarenje?

Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije šteta. Napravite pauzu onda sedam dana.

korisnica 734

Postovani, pijem lindynette 30 vec neko vrijeme, 2,3 mjeseca. Prije njij sam oila 20 pa sam morala mijenjati. Pila sam ih redovito u 22 h Stvar je u tome da u zadnje vrijeme zbog nocne smjene zaboravim popiti pa popijem tokom noci do 6, 7 ujutro. Dogodilo mi se i par dana zaredom. Koliko je to stetno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije štetno ali važno ih je uzimati u točno vrijeme jer je time zaštita najbolja.

larisa123

Postovani jucer sam uzela zadnju pilulu i necu ih nastaviti piti. Jesam li u ovoj pauzi do menstruacije zasticena? Moram li koristiti kondome od prvog dana pauze ili menstruacije?hvala

eeeppppp91

ovako.. pijem lindynette 30 vec par mjeseci.. i dosad sve redovito.
zadnja menstruacija je bila od 10.5. - 14.5. sedmodnevns pauza mi je zavrsila u utorak 13.5. i popila sam 1. tabl. u utorak, 2. u srijedu.. i sinoc u petak sam skuzila da sam onu za cet propustila.. popila sam odmah dvije (12 sati pauza prosla) veceras 17.5. planiram sa deckom imati spolni odnos.. hoce li ta propustena tabl. imati kakve veze, trebamo li koristiti dodatnu zastitu, ako veceras prije odnosa popijem redovito tabletu?? molim Vas za brz odgovor, ne znam sto da radim :S
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

EP 91 , kondom daljnjih sedam dana uz redovito uzimanje pilula dalje prema shemi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U pauzi ste zaštićena. Larisa.

marija99

Poštovani,

Prelazim s Logesta na Lindynette 30. Iz razgovora s ginekologom shvatila sam da Lindynette počinjem piti nakon uobičajene sedmodnevne pauze. No, zbunjuju me uputstva za Lindynette koja kažu: "Ako prelazite s drugih kombiniranih pilula koje se uzimaju u ciklusima po 21 dan, Lindynette počnite uzimati dan nakon okončanja prethodnog ciklusa. Ako prelazite s drugih kombiniranih pilula koje se uzimaju u ciklusima po 28 dana, Lindynette počnite uzimati dan nakon što ste uzeli zadnju aktivnu pilulu u prethodnom ciklusu." Uzimam li Lindynette odmah nakon završetka uzimanja Logesta (koje traje 21 dan), bez pravljenja pauze od 7 dana? Naime, napravila sam pauzu i trebala bih početi uzimati nove pilule sutradan. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije greška jer prelazite na jače pilule. Sve je u redu.