Kontracepcija

Izostanak menstruacije uz qlaira

Ivica.zimski

Molim savjet..dakle zena je pocela prije 2 mjeseca piti qlaira tablete..prije toga stitili smo se cijelo vrijeme prekinutim snosajem i nikada nije bilo problema..prvi odnos imali smo nakon 10ak dana nakon što je pocela piti tablete i od onda jos nekoliko puta od tada uvijek s prekinutim snosajem uz to..no odmah prvi put nakon prve kutije tableta joj je izostala menstruacija..također i nakon druge popijene kutije je na dan druge crvene tablete umjesto krvarenja bio prisutan samo oskudni smeđi iscjedak..napominjem da je popila tabletu svaki dan u isto vrijeme ..sad nas zanima dali je normalno sta vec drugi mjesec je izostala menstruacija i sta dalje napraviti..i kolika je sansa da je mozda trudna..iako kazem nije propustila niti jednu tabletu i prvi odnos je bio nakon 10ak dana nakon pocetka uzimanja tableta..dali se tijelo jos privikava ili joj tablete ne odgovaraju..s tim da je na početku pijenja imala nekoliko dana uzasne glavobolje...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
budući da je krvarenje izostalo dva puta zaredom preporučam test na trudnoću.