Kontracepcija

Jeanine

Maja1991bg

Postovani, pijem jeanine pilule uvek redovno i po pravily ali danas sam shvatila da cele poslednje nedelje pijem phlule obrnutim redosledom, dakle od kraja ka pocetka nedelje. Ne znam kako mi se to dogodilo. Sta da radim? Vec 4 pilhle sam popila za pogresan dan. Kolika je razlika u hormonima koje sadrze pojedine pilule, da li sam ovim napravila haos u ovranizmu?? Molim vas hitno mi odgovorite, uopste ne znam sta da ocekujem i sta dalje da radim. U kutiji ima jos 3 tablete.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
sve tablete u pakiranju sadrže istu količinu hormona. Ništa se neće desiti.

brankabb

Postovani,
trebam savet i pomoc malo sam nesigurna.
Imam redovnu, podnosljivu, normalnu menstruaciju.
Razlog zbog cega sam htela da pocnem da pijem kontracepcione pilule, jeste nezeljena trudnoca.
Moj ginekolog mi je prepisao Lindynette 20
Pila sam ih oko 7 meseci, i bile su super, uvek redovno dobijala, odgovarale su mi, sve do jednog dana kada sam 3. tabletu po redu popila nakon 13h.
Zavrsila tu kutiju, i pocela novu.
medjutim sa tom novom kutijiom pocela sam da krvarim.
Mislila sam da je ovulaciono krvarenje, medjutim trajalo je sve dok nisam zavrsila kutiju.
Doktorka mi je rekla da sam krrvarila preko tablete, i prepisala mi Jeanine, da vidimo kako ce mi odgovarati.
Napravila sam pauzu od jednog meseca, uredno dobila, sve normalno.
Pocetkom jula treba da pocnem sa novim kontracepcionim pilulama.
Malo me je strah, one su mi odgovarale, sad treba da pocnem nove,lyndinette su bila slabije, ove ne znam kakve su ,malo se plasim nezeljenih efekata, pise da su za obilne menstruacije, za zene sa problematicnom kozom, kosom.Nit imam tih problema, moje menstuacije traju maksimum 5 dana, nisu obilne.a ne bih bas da stalno prelazim sa jednoh na druge..
Moj ginekolog je dosta strucan, al nema puno vremena da mi objasnjava i odgovara na pitanja koja me muce.
Da li samo bespotrebno brinem, il nisam dovoljno informisana?
Hvala Vam na izdvojenom vremenu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Kod vas se javilo probojno krvarenje zbog relativnog manjka estrogenih hormona i zbog toga vam je liječnik malo povisio dozu dajući vam nove tablete. To je još uvijek niska doza hormona i ne bi trebalo biti nikakvih kompilkacija. Jednom godišnje učinite laboratorijsku kontrolu.