Kontracepcija

Jesam li trudna

Ivo Balenović, dr. med.

12 sati je sigurnije.

Dora97

Postovanje, pijem Rosanelle pilule vec 11 mj, svki dan u 22:15, nikada nisam preskocila niti imala odstupanja vise od pola sata, a mjesecnice su mi od prvog mjeseca redovite. Ovaj mjesec mi je zbog gljivicne infekcije na glavi dermatolog prepisao Lamisil tablete, tjedan dana nakon pocetka uzimanja Lamisila ujutro sam imala proljev(nisam popila novu pilulu), imala sam par dana prije mjesecnice mucnine, mjesecnicu sam dobila u cetvrtak kada i inace dobivam ali je trajala 2 dana i nije bilo krvi nego neki smeđi iscjedak(inace mi mjesecnica traje 5 dana i uvijek bude malo obilnija)..da li postoji mogucnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto redovito uzimate kontracepciju mala je mogućnost trudnoće. U slučaju teških probavnih tegoba apsorpcija može biti nepotpuna i smanjiti učinkovitost kontraceptiva. Obzirom na neuobičajeno krvarenje preporučio bih test na trudnoću za svaki slučaj.

Dora97

Hvala na prethodnom odgovoru, zanima me jos samo da li da radim test, zato sto proljev sam dobila 2.dana placebo tableta i nakon 2 dana se iscjedak pojavio..mislila sam da je mozda zbog Lamisil tableta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako je proljev bio za vrijeme uzimanja placebo tableta zašita nije smanjena.

Golf3

Postovani,
Imao sam seks sa curom 29.5 a 27. je imala ovulaciju. Prema kalendaru na mobitelu trebala je dobiti mengu prije 2 dana ali je jos uvijek nema. Tokom seksa puknuo je kondom a ja sam to primjetio tek kada sam ga izvadio i ejakulirao po sebi. Djevojka je uzela tabletu za dan poslije u roku od 12 sati. Sad, zanima me dali je moguca trudnoca i dali je moguce da se radi tablete pomakne jedqn ciklus? I da, zelio bih napomenuti da djevojka nema nikakve simptome da ce dobit menstruaciju.(popila je ellaone tabletu)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
nakon uzimanja tablete za dan poslije može se poremetiti menstruacijski ciklus. Prema navedenom mala je mogućnost da je došlo do trudnoće.

cvijet16

Poštovani,

ciklusi su redovni već pola godine 30 dana. Nisam imala spolne odnose.
Prošlu menstruaciju sam dobila 24.4. (ponedjeljak), a peti dan menstruacije pokušali smo analni seks, s tim da nije ejakulirao.

Nakon toga, 13.5. i 14.5. dečko me samo zadovoljavao prstima, a poslije bi on ejakulirao i oprao se. Dakle nije bilo odnosa uopće, već je samo prste stavio u unutrašnjost mog spolnog organa.
Dan poslije toga, imala sam iscjedak smeđkaste boje, a i danas sasvim svijetlo smeđkaste boje - inače imam bijeli iscjedak uvijek, ali me zbunilo i prepalo to što je bilo kao svijetlo smeđe dva puta.

Zanima me konkretno da li imam razlogu da brigu od neželjene trudnoće i potreban mi je Vaš savjet?

Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće.

cvijet16

Hvala Vam na odgovoru.

Htjela bi samo provjeriti koji je uzrok tog iscjedka? Više ga nisam imala, a stomak me blago boli u dnu, više kao grčevi pred menstruaciju, mada trebam dobiti tek za sedmicu dana.

Hvala unaprijed

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je da je došlo do manjeg hormonski uzrokovanog krvarenja ili blagog oštećenja sluznice zbog čega se pojavio taj iscjedak.

Jasmina jas

Postovani zadnja menstruacija je bila 18.11 i trajala je do 24.11 inace je redovna 27-28 dan imala sam spolni odnos bez zastite 24.11i nije ejakulirao u mene i bili su neplodni dani i 2.12 je trebala bit ovulacija i mi smo tad imali zasticeni odnos i trebala je menstruacija doc 16.12 ( imala sam grceve )i nije dosla i isto na taj dan smo.imali nezasticeni odnos s ejakulacijom i tu nema straha jer su 100% neplodni dani kasni mi menga vec 3 dana inace nikada nije kasnila ? Da li postoji mogućnost trudnoce ? Zahvaljujem se na buducem odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Za svaki slučaj ipak učinite test.

Pozdrav. Imala sam nezaštićen odnos oko 12.12 ili 11.12..i popila sam pilulu Ella one odmah dan nakon nezaštićenog odnosa pošto dečko nije bio siguran da li je svršio vani.. Menstruacija mi je došla 17.12. E sad ono šta me zanima jest, dečko jako puno izbacuje tekućine, vodice kako god prije odnosa i tijekom odnosa, zadnji nezaštićeni odnos je bio 18 ili 19.12, za vrijeme menstruacije dva puta. Također je svršio vani al me brine ta velika količina vodice koju on ispušta. Također sada nakon završetka menstruacije imam grčeve već drugi dan i bole me leđa kao da moram dobiti a menstruacija mi je prošla? Da li je moguća trudnoća? Ili me ovo boli od Elle one koju sam popila ima tjedan dana ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto je nakon tablete nastupila menstruacija ne radi se o trudnoći, nakon toga ste odnose imali u vrijeme neplodnih dana. Dakle, ne postoji mogućnost trudnoće. Jedino ejakulat sadrži spermatozoide. Tekućina koju navodite je sluz iz parauretralnih žlijezda koja služi za podmazivanje tijekom spolnog odnosa i ne sadrži spermatozoide.

justforforum

Poštovani,

ja i djevojka smo imali odnos početkom mjeseca marta, kada je ona imala plodne dane. Prije toga smo imali odmah pri završetku menstruacije i svaki put smo imali sa prezervativom i koristili smo metodu prekinutog snošaja (valjda se tako kaže, koliko sam uspio pohvatati na forumu). Ona je dobila menstruaciju 17. marta kad ju je i očekivala, međutim bila je jako kratka (tipa 3 dana) a inače joj traje makar 5-6 dana, i nismo puno obraćali pažnju na to. Narednu je trebala dobiti prije sedmicu dana, i kasnila joj je dan ili dva. Čitali smo po forumima i govori se o implatacijskom krvarenju (ili kako već, nisam stručan sa terminima) i izazvalo je sumnju. Uradila je test u četvrtak 19. aprila, u kasnim popodnevnim satima i bio je negativan. U petak je dobila "menstuaciju", ali je prvo bio smeđi iscjedak, dan ili dva, pa onda krvarenje koje još traje. Čitali smo o kojekakvim bolestima, svačemu nečemu pa čak i o situacijama da žena pri tome može biti trudna. Kako nismo u mogućnosti da posjetimo ljekara, pitanje je da li postoji ikakva mogućnost da nakon toga ona bude trudna?

Izvinite na dužem pitanju i elaboriranju, ali pošto ni jedno nismo stručni po pitanju medicine i znamo sve što pročitamo na netu, molimo za Vaš odgovor. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Nastupila je normalna menstruacija.

makronka

Poštovani,

imam jednom pitanje. Vec sam godinama na kontracepciji i konzumiram Logest. U nedjelju sam imala odnos ( 7 dana pauze od tableta), u ponedjeljak sam počela piti novu kutiju. Tabletu koju sam trebala popiti jučer(srijeda) oko 23 sata, popila sam danas ujutro (cetvrtak) u 11:15.
U upustvima vidim da ukoliko je prvi tjedan propustena tableta, a odnos se imao unatrag 7 dana da se treba posavjetovti sa ljecnikom. Kolike su sanse za trudnocu?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost nije se smanjila zbog tog kašnjenja s uzimanjem tablete.

Jasmina jas

Poštovani zadnja menstruacija je bila 11.4 i ovulacija je trebala biti 25.03 i tada je viden rasteuljiv iscjedak i dan poslje me bolio desni jajnik i bila sam napuhnuta, sa nedelje na ponedjeljak 29.04 je bio odnos nezasticeni sa svrsavanjem koja je mogućnost trudnoće. Treba za dva dana stici menga jako me grudi i bradavice bole inace mi je ciklus 28-30 dana