Kontracepcija

jesam li trudna

muriem

planiram trudnocu pijem folnu kiselinu preglede sam obavila kod ginekologa od posljednjih stvari koje su bile 04. ozujka se ne cuvam pratila sam plodne dane ali i prije i iza njih isto se nisam pazila.prije dva dana u popodnevnim satima sam napravila kucni test i pokazao je dvije crte dakle pozitivno.da li je to sigurno da sam trudna iako sam ga napravila par dana prije ocekivane menstruacije i da li da posjeti ginekologa.radim u trgovini hipermarketu da li je pametno ako sam trudna da radim i dalje ili da idem na bolovanje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ima testova koji su jako osjetljivi i reagiraju na male količine beta hcg-a dakle i par dana prije očekivane menstruacije.
Sacjetujem da isti ponovite u vrijeme očekivane menstruacije. O bolovanju se savjetujte sa svojim ginekologom.