Kontracepcija

kasni menstruacija

sana456

poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 4.09. inače imam redovne cikluse.
perzervativ je pukao 11. dan ciklusa, ali smo brzo reagirali te nije bilo ejakulacije.
jutros sam napravila test koji je bio negativan. postoji li mogućnost da je lažno negativan i da je u pitanju trudnoća?

Nataša Šemnički, dr. med.

sana456 ,

vrlo vjerovatno niste trudni.

l.p.

sana456

Još uvijek nisam dobila menstruaciju, te sam ponovila test u subotu ujutro i opet je negativan.
neznam u čemu bi mogao biti problem.
u zagrebu nemam ginekologa, znate li nekog tko bi me mogao hitno primiti na pregled jer stvarno počinjem paničariti...
nikad mi ne kasni!

Nataša Šemnički, dr. med.

sana456 ,

javite se bilo kojem privatnom ginekologa a možete i kod mene.

L.p.

ananana11

Postovanje,
zadnji nezasticeni spolni odnos imala sam 20.10.2012, od tada sam tri puta dobila menstruaciju. zadnja menstruacija bila je 29.12.2012. sada mi menstruacija kasni vec dva dana sto nije uobicajeno jer je moj ciklus redovit. takoder sam na internetu citala o ''laznoj menstruaciji'' sto me navelo na razmisljanje. test na trudnocu napravila sam jucer, ali ne sa prvom mokracom. bio je negativan. nisam bila izlozena nikakvom stresu sto bi uvelike utjecalo na ciklus. zanima me, postoji li mogucnost trudnoce i da li se trebam obratiti ginekologu ili jednostavno pricekati menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postavljate pitanje na više mjesta jer ubuduće neću odgovoriti.

babyblue00

Pozdrav. Sa dečkom sam imala spolni odnos 5.6. Prvi put je bilo bez kondoma, s tim što ga je izvadio na vrijeme, rukom je svršio. Kasnije smo pazili. Ono što nas brine jeste izostanak menstruacije. Zadnja je bila 10.5, sada je 13.6., a uvijek su mi redovne bile, skoro uvijek na isti datum. Ima li razloga za brigu? :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sada je 13.7. Svakako napravite prvo test na trudnoću.

piceki2308

jel moguće zatrudniti, ako smo imali spolni odnos bez prezervativa, a snošaj sam ja napravio rukom na kraju, s tim da mi je pri kraju onako par puta dolazilo pa bi se ja nakratko zaustavio...e sad me zanima je li moguće u tom trenu kad mi dolazi da ću svršit, da mi izađe nešto iako nisam osjetio takav osjećaj da mi je baš nešto izašlo, samo da mi je malo dolazilo...oprostite na malo prostim izrazima, ali tako najbolje mogu objasnit...
pitam ovo iz razloga što je zadnja menstruacija bila 15.06., pa je trebala još jučer doć, a evo još ništa...Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Radi se o predejakulatu. Pročitajte u prijašnjim pitanjima o tome.

piceki2308

A koliko moguće? mislim kolike su šanse? velike ili relativno male, ali postoje?
jer ja zadnji put kad sam ga odlučio izvaditi sam morao dovršit sve to s rukom dodatno, oću reć, nije snošaj bio u zadnji čas, što znači da i osjećaj "da mi dolazi" nije bio toliko intenzivan nego samo kao upozorenje da je uskoro kraj...ako me shvaćate...
Hvala!

anchy43

Postovanje!

Pila sam do proslog mjeseca Cilest, 3 godine u komadu bez pauze, uvijek redovito i na vrijeme sam uzimala sve tabletice. Te tablete su nedavno povucene s trzista.
Doktor je ,prosli mjesec,u dogovoru samnom prepisao pauzu od 3 mjeseca i da mu se javim kada to vrijeme prode.
Zadnja menstruacija prije pauze je bila dosta oskudna.

Danas je 7. dan da mi menstruacija kasni. tj. vec 7 dana ju cekam od onog dana kada bi mi dosla da sam nastavila piti tablete.
Svi spolni odnosi su od prestanka uzimanja kontracepcije bili sa zastitom, nije bilo nikakvog blesiranja bez kondoma.
Zelim jos napomenuti da su mi ciklusi bili ne redoviti prije pocetka uzimanja kontracepcije.

Mislim da se nemam zbog cega brinuti,ali mi nije bas ugodno ovo cekanje.
Test jos uvijek nisam napravila.

Molim savjet.
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Piceki, nisam prognozer, već liječnik. Koliko je blizu bio to ne znamo ni vi ni ja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se valjda o amenoreji nakon prekida uzimanja zbog atrofije endometrija. Budite strpljivi. Doći će.

piceki2308

Hvala Vam doktore na odgovoru...
po onome kako sam ja to osjetio, nije bilo ne znam kako jako...mislim to zaključujem po onome koliko poznajem svoje tijelo...i prvi put, i drugi put kad bi mi tako dolazilo odmah sam prekidao na način da penis potpuno izvadim van i pričekam nekoliko sekundi, te opet nastavim odnos sve dok treći put kad mi je dolazilo nisam završio odnos i s rukom dovršio do kraja...eto tako je to bilo...smatram da ne bi trebalo biti ništa po onome što sam ja osjetio...
još jednom hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

piceki2308

doktore, ima li nekakve veze ako djevojka ima policistične jajnike?
je li to vezano uz trudnoću i šanse za trudnoću ili nema veze to? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz PCOS je šansa za trudnoćom smanjena.Pozdrav.

medstudent

Postovani,
molim za savjet. Zadnji odnos imala sam jos 26.04. menstruacija mi je taj mjesec trebala doci 17.05. i nije. 31.05. sam bila kod ginekologa, radila kompletan pregled, doktorica nije vidjela trudnocu a i test je bio negativan, papa je bio uredu, nadjena je candida, dobila sam terapiju za to, te dabroston 5 dana za menstruaciju koju sam i dobila 08.06. Bila je malo slabija nego inace i kraca. Ovaj mjesec ponovo mi kasni 10 dana. Inace mi ciklusi traju oko 35 dana (+ ili - dan). Trudnoca valjda nije moguca, da li moguce da mi je dabroston poremetio hormone, da li da opet pocnem s njima 5 dana ili cu morati novi termin zakazivati ponovo.
Hvala unaprijed na strpljenju i odgovorima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite s njima. Nije vam preparat poremetio hormone nego su oni poremećeni a duphaston iz dovodi u red.
Svakako savjetujem da napravite hormonaki status.