Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

Aleksandra92

Bila sam kod doktrora,dao mi je microgynon30 da pijem jer imam priraslice na jajniku.pocela sam da koristim microgynon30 cetrnaestog dana od menstruacije,kada je dosao termin da dobijem sledecu menstruaciju nisam dobila,prekinula sam tog dana da pijem.Inace pila sam 14 dana.Da li moze to da poremeti ciklus?i kada bi trebalo da dobijem?

zbholica

Postovani, poslednji seksulani odnos sam imala 07.07. bio je plodni dan, i odnos je bio bez zastite, medjutim partner nije ejakulirao u mene. Uradila sam test 18.07. i bio je negarivan. Menstruaciju sam dobila 19.07., medjutim ovaj mjesec nisam dobila menstruaciju, ovo je prvi put da mi kasni, obicni ih dobijam na 28-29 dana. Trebala sam da dobijem 16.08. Radila sam test 23.08. i bio takodje negativan. Da li postoji mogucnost da sam trudna, ako ne koji su onda razlozi kasnjenja?
Moram da napomenem da sam od 04.08. do 09.08. pola 2x dnevno amoksiklav 1000mg, i 3 paracematola od 500mgzbog gangrene zuba, takodje uradila sam nalaze krvi i urina, i bili su jako dobri.
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Aleksandra, totalno ste neupućena u uzimanje pilula.
Tako se ne uzimaju.
Menstruaciju ćete dobiti za koji dan. Vratite se ginekologu da vam sve ponovno objasni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mnogi su uzroci; stres, upala, promje a klime, cista.
Pričekajte još koji dan da nastupi.

loojeee

postovani imamo redovne seksualne odnose i pazimo da ne dodje do zaceca, menstruacija obicno dodje do 10-og u mesecu, medjutim danas je 18-ti i jos uvek nisam dobila, pa me zanima kada je vreme da uradim test da se mogu videti rezultati i koji test preporucujete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrijeme je već sutra da potvrdite ili opovrgnete ev. trudnoću testom..