Kontracepcija

kašnjenje menstruacije nakon prestanka uzimanja diane 35...pomoć

snowflake

Pila sam diane 35 zadnjih 6 godina. Prije mjesec dana sa ih prestala uzimati jer sam se dosta udebljala dok sam ih pila. Dok sam ih uzimala decko i ja nismo koristili nikakvu drugu kontracepciju i sve je bilo u redu. Sad koristimo kondom,stvarno smo oprezni,nijedan nije puknuo ni skliznuo. Međutim,zabrinuta sam jer mi menstruacija kasni vec 2 tjedna. Vjerujem da nisam trudna,ali htjela bi cuti i misljenje strucnjaka. Pilule sam i pocela piti zbog jako neredovitih menstruacija i policisticnih jajnika. Sad me zadnjih mjesec dana stalno pomalo bole jajnici i trbuh povremeno kao pred menstruaciju,i imam malo jaci zuckasti iscjedak. Imam li razloga za brigu? Puno hvala unaprijed!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mislite, da li ste trudni? Vaše šanse za trudnoću sa policističnim jajnicima i neredovitim menstruacijama su vrlo teoretske i inače, a uz pravilnu upotrebu kondoma nikakve. Ne znam samo zašto ste prestali koristiti Diane, budući da ćete stalno biti zabrinuti a) jeste li trudni b) zašto su vam menstruacije neredovite. A neredovite su bile, i očito će takve i biti, nažalost. Niste se udebljali od Diane, nego od sindroma policističnih jajnika.