Kontracepcija

pomoc

polar

Postovana doktorice,kao sto sam vam vec napisala trebala sam 3. dobiti menstruaciju.imala sam samo jedan odnos s prezervativom kao zastitom i decko nije ejakulirao uopce.napravila sam test gravignost mini te danas plivin oba negativna.medjutim menstruacije jos nema.mozda se ne bih toliko bojala da mi je ikad zakasnila,medjutim imam 23god, a menstruaciju dobijem uvijek izmedju 28-32 dana.narucila sam se na pregled pa me zanima kakomoze ginekolog vidjeti trunocu koja je u tako ranoj fazi?ako biste mogli objasniti?i da li ima nade da kasni zbog neceg drugog?happy
unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako ste ispravno napravili test, a vjerujem da jeste, kasni vam jer ste u panici happy. Menstruacija je vrlo osjetljiva na stres, a vama je taj strah ozbiljan stres. Doći će, vjerojatno minutu prije pregleda happy.
Ginekolog ne može na pregledu utvrditi tako ranu trudnoću, jedino kako se može je vađenjem beta HCG-a.