Kontracepcija

kiretaza

iraxx

Postovani, pet mjeseci nakon poroda imala sam produzeno krvarenje s ugruscima koja je trajalo tri tjedna. Terapija Duphastonom nije pomogla te mi je ucinjena kiretaza .(" palp. nalaz adneksa i uterusa b.o.,UZV TVS uterus normalne teksture,prosirenog materista do 29 mm unutar kojeg se prikaze ehogeni sadrzaj.Ucinjena je kiretaza i dobivena veca kolicina ugrusaka i sluznice koja je poslana na PHD "blunk Mozete li mi pojasniti PHD , buduci da mi lijecnik nije pojasnio, samo je rekao da je nalaz u redu.
Nalaz : "U obilnom materijalu rastrgani ulomci decidue s elementima hemoragijske nekroze te manji ulomci gestacijski promijenjenog endometrija " .
Da li se iz ovoga vidi sto je uzrok zadebljanju endometrija ? Imam 37 godina.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća i rani spontani pobačaj.

catalea

Poštovani, prije 3 dana, u 7 tj trudnoce.sam dobila krvarenje nakon cega mi je ucinjena kiretaža uz pomoc vacuuma. toga dana sam imala samo par kapljica krvi. poslje nista vise pa me to zabrinjava dali je to normalno? sada imam bjelo zuckasti iscjedak, i terapiju hiramicin.nemam nikakve bolove niti nista dali je to normalno? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je premda može biti još krvarenja ovih dana.

etaeta

Poštovani željela bih vaše mišljenje o PHD nalazu. Kiretaža mi je rađena zbog dugotrajne i obilne menstruacije.
Nalaz:
Vidi se krv,cilindrični epitel i manji fragmentirani djelićiendometrijuma čija stroma sadrži manja područja
predecidualno izmjenjenih stanica sa infiltratom limfocita, žlijezde u zaostalim dijelovima funkcionalnog
endometrijuma su izvijugane i pokazuju ntraluminalnu sekreciju, u kompaktnom sloju ispod površnog
epitela žlijezde su male i tubularne. U pojedinim uzorcima vidi se slom strome i fibrinski trombi u malim krvnim
sudovima, stroma je dijelom kolabirana i nekrotična ( menstrualni endometrijum i kasna sekrecija).

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko vam je godina? Opisno uredan nalaz bez potencijalno opasnih momenata.
Terapija bi bila hormonska svakako.

etaeta

Imam 39 godina.Već 4-5 godina hormoni pokazuju klimaksno stanje i vec toliko dugo imam obilne menstruacije sa svijezom obilnom krvi.Bila sam dugo na hormonskoj terapiji međutim lose je podnosim.Poslije hormonske terapije krvarenja su jos obilnija.Kod predposlijedneg krvarenja ukljućene su mi 3 ampule Estradiola na svaki drugi dan i 10 dana Dabrostona.Nakon toga sam pocela piti Qlairu,drugi dan pijenja Qlaire sam dobila toliko jako krvarenje da mi je urađena kiretaža(5.11.2013).Prosle godine u martu mi se desio isti slucaj i tad mi je radena kiretaza.Sada sa ovim nalazom trebam na kontrolui planiram traziti operativni zahvat,jer mi je to postalo veliko opterecenje i fizicki i psihicki.

etaeta

I svaki put kada mi je rađen ultra zvuk endometriji bude do 5 mm , čak mi je poslije prve kiretaze bio 3 mm i nalaz hormona je pokazao totalno klimaksno stanje.Tako da mi je doktor rekao da ja vise ne bih trebala dobiti ali ja jos uvijek imam te probleme.Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram da vam postave Mirenu. Ne vjerujem da se radi o klimakteriju .

etaeta

da li biste mi mogli protumačiti vrstu operacije
Laparotomia infraumbilicalis mediana Hysterectomia totalis abdominalis cum adnexectomia bill.
hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Laparotomija( rez na trbušnoj stijenci) medijalno inferiorno znači u sredini nisko, a ostatak znači odstranjenje maternice, jajovoda i jajnika.

etaeta

Postovani
Molila bih vas da mi objasnite patohistolosku dijagnozu poslije histerektomije:
Adenomyosis
Leiomyomata uteri
Cervicitis chronica
Unaprijed mnogo zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Adenomioza su žarišta endometrioze u mišićnom sloju maternice.
Leomioma su miomi maternice. Cervicitis chr. je kronična upala vrata maternice.
Ni jedna dijagnoza nije potencijalno opasna ni zločudna.

etaeta

Hvala vam puno. Veliki pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.