Kontracepcija

Klamidija

sandra_sk

Dali je tacno da se klamidija prenesuje samo spoljni putem?
Dali to znaci da sam ja dobila od mog decka?
Dali to znaci da on ja dobio od druga osoba?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To nema veze s kontracepcijom pa molim pitanje postavite na odgovarajućem mjestu.

kode5

Poštovani,

napravio sam test za klamidiju preko prvog mlaza urina (ujutro) preko pretrage za PCR testa za detektiranje markera klamidije trachnomatis u poliknici i brisa uretre kod privatnog urologa. Nalaz iz prvog mlaza urina mi je negativan dok je iz brisa nalaz pozitivan. Ne znam sto da radim. Mozete li mi nekako pomoci sa svjetom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
javite se vašem liječniku radi terapije antibioticima. Neliječena klamidijska upala može dovesti do komplikacija kao što su upala prostate, sjemenovoda i neplodnosti.