Kontracepcija

Propuštena prva pilula

lexipedia1

Poštovani,
trenutno ne mogu telefonski pitati svoju ginekologicu za savjet jer je na godisnjem odmoru.
pijem qlaira pilule vec 4 godine i ovaj tjedan u cetvrtak trebam poceti s novom kutijom a do nove kutije mogu doci tek u petak jer sam trenutno van Hrvatske.
Planiram u petak uzeti i pilulu za cetvrtak (odmah oko 3 sata popodne kad dodem do njih) a i onu za petak na vecer u 21:30 kako inace pijem. Vidila sam da u kutiji pise da je kriticno samo ako sam imala nezasticeni odnos u zadnjih 7 dana od propustanja pilule a odnos sam imala jucer sto znaci da ce proci 4 dana od odnosa do propustanja pilule. Odnos je kratko trajao i nije bilo ejakulacije jer smo bili prekinuti. happy
Postoji li razlog za zabrinutost zbog ovog odnosa od jucer? 9 dana nakon propustene pilule cemo koristiti dodatnu zastitu pa mi taj dio nije problem happy
Inace sve pilule sam uzimala svaki dan u isto vrijeme.
Hvala vam unaprijed. happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nemate razloga za brigu. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.