Kontracepcija

kondom

anci22

poštovana doktorice

imala sam odnose s dečkom i tijekom odnosa pukuo ma, je kondom,tad nismo primjetili da dio kondoma fali.nakon tijedan i pol iz mene je izašao komadić kondoma!zanima me koliko je to opasno što je bio tijedan i pol i što treba sad napraviti?unaprijed hvala!lijep pozdrav!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ništa, ne brinite happy. Dešavaju se i gore stvari.

Nan_2113

Postovana doktorice, znam da ovakvih pitanja ima puno, no zamolila bih Vas da mi odgovorite s obzirom da ste strucna osoba. Radi se o zastiti.
Ukoliko se koristi kondom tijekom cijelog odnosa, od pocetka do kraja, pritom da se prije svrsavanja izvadi van vagine, dakle svrsavanje je vani u kondom-prekinuti snosaj, moze li tim putem doci do trudnoce?
Uz to da je 10.dan ciklusa koji traje 30tak dana, znaci neplodni dani...
Hvala na odgovoru. Lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ne postoji mogućnost trudnoće.