Kontracepcija

Kontracepcija i akne

Frankica26

Postovani,

10.12 sam pocela piti Softine kontracepcijske pilule koje sadrze 0,03 mg etinilestradiola i 3 mg drospirenona. Sad sam vec na drugoj kutiji i imala sam normalno menstruaciju u pauzi.

Ali jako mi se pogorsao ten. Imam bolne potkozne akne na podrucju brade i celjusti,nisam prije nikada imala problema s tenom,barem ne u ovolikoj mjeri .

Jeli to znak da mi ne odgovaraju pilule i da bi ih trebala zamjeniti za neke druge ? Ili ce s vremenom doc do poboljsanja ?

Hvala na odgovoru !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je moguća nuspojava tableta. Pokušajte s drugom terapijom.

Frankica26

Danas sam kontaktirala svog ginekologa i on se isto slaze s promjenom terapije i spomenuo je Lindynette tablete .

Mislite da je to ispravna promjena ? Te tablete bi trebala poceti piti odmah dan iza nakon popijene zadnje Softine tablete ?

Hvala Vam !

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uzimanjem Lindynetta dan nakon zadnje tablete. Stanje bi se trebalo poboljšati.

Frankica26

Postovani,

jucer sam zaboravila popiti 14-tu tabletu u 9 sati kad inace pijem. To sam primjetila jutros kad sam krenula popiti 15-tu tabletu u 9,pa sam popila obje zajedno . Sinoc sam imala seksualni odnos s prekinutim snosajem,nije ejakulirao u mene.

Uvijek pijem u minutu tablete,do sada nisam nikad zaboravila . Dal trebam koristiti dodatnu zastitu ili sam sigurna od trudnoce ? Hocu li raditi pauzu od 7 dana kad dodje vrijeme za to ili da nastavim piti novi blister bez pauze ?

Znam da ne odgovara temi,al ako mi mozete odgovoriti !

Hvala unaprijed !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ne prođe više od 12 sati od zaboravljene tablete kontracepcijskaa učinkovitost nije smanjena. Nakon 21. tablete učinite pauzu od 7 dana ako ste prešli na Lindynette

Frankica26

Postovani,

jos nisam presla na Lindynette tablete,imam dovrsit jos 5 tableta Softine..

Znaci ako je proslo tocno 24 sata kao u mom slucaju,onda je kontracepcijska zastita smanjena ?

Sto mi savjetujete ? Da se zastitim kondomom sljedecih 7 dana ili nije potrebno ?

Hvala Vam !

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon zadnje Softine, idući dan pređite na Lindynette. Budući da je propuštena tableta u trećem tjednu, dodatna zaštita nije potrebna ukoliko se ne radi sedmodnevna pauza.