Kontracepcija

Kontracepcija i migrena

zeleno_zuta

Poštovani doktore,

imam migrenalne glavobolje od 2011. Od tada pijem i kontracepcijske talete. Prvo sam pila Qlairu koja mi nije pasala i nakon toga u razmaku manjem od mj dana sam pocela piti Novynette. Korisitla sam ih radi zastite. Nakon sto mi to vise nije bilo potrebno prestala sam ih piti. Nisam ih pila vise od godinu dana. U tom periodu sam se 15kg zdebljala. Pretragama je ustanovljeno da imam policisticne jajnike te sam dobila Yaz a koristenje.
Yaz koristim vise od godinu dana no glavobolje su postale sve jace. Krva slika je uredu, a pretrage za glavu su tek u tijeku.

Mislite li da bi trebala prestat pit kontracepcijske? Što i kako dalje?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da mislim da bi trebali prestati dok traje neurološka obrada.