Kontracepcija

kontracepcijske pilule i jetrene probe

lori55

Poštovani,

pijem yasmin kontacepcijske pilule godinu dana. Prije tri tjedna sam
kontrolirala krvnu sliku koja je pokazala da jetrene probe nisu baš u
zadanim okvirima, alanin-aminotransferaza iznosi 43,7 H U/L te mi je
ginekologinja rekla kako to nije razlog za brigu i prestanak uzimanja
kontracepcije.

Zanima me je li to u redu i jel mogu nastaviti uzimati yasmin ili bi
bilo dobro uzeti pauzu za koju je moja doktorica rekla da nije
potrebna jer su tablete nisko dozirane pa nema potrebe uznemirivati
organizam.

Molim Vas, odgovorite mi na pitanje jer me to zaista mući i ne bih
htjela trpjeti posljedice ukoliko njeno razmišljanje nije ispravno.

Unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vaša doktorica je u pravu. To je vrlo blago povišenje samo jedne jetrene probe. Ja bih vam savjetovala ponoviti sve jetrene probe za 3 mjeseca pa onda vidjeti dalje.