Kontracepcija

kontracepcijske pilule i suplementi

zaru11

Poštovani, zbog oslabljenog imuniteta i afti doktor opce medicine prepisao mi je vitamin C u tabletama. Kupila sam Plivit C 500 mg. svasta citam po internetu , pa da se obratim Vama.
na uputama pise : pri oralnim kontraceptivima vitamin c povecava razinu estrogena u serumu sto dovodi do nezeljenog ucinka. pa bi molila da mi objasnite smijem li to piti jer pijem logest. hoce li smanjiti ucinak kontracepcijskih??... hvala!
i jos jedno pitanje da li antidepresive smijem uzimati ukoliko pijem kontracepcijske? hvala , lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

C vitamin ne umanjuje učinak pilula. Koje točno antidepresive uzimate?

pukili

Kako bi apaurin utjecao ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U jednokratnoj primjeni ne bi umanjio učinak kao ni u maloj dozi.