Kontracepcija

Kontracepcijski implantant

lolavie

Poštovani,

imam 24 godine i u dužoj sam i stabilnoj monogamnoj vezi. Zanima me jesam li kao mlađa osoba koja nije rodila kandidat za kontracepcijski implantant (sviđa mi se jednostavnost upotrebe i dugi rok djelovanja prema onome što sam pročitala), a nisam sigurna jesam li kandidat za pilule jer mi je mama imala her2+ rak dojke, trenutno prolazi kemoterapiju. Prakticira li se taj tip kontracepcije uopće u Hrvatskoj i koja je cijena implantanta?

Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste kandidat zbog opterećene obiteljske anamneze tj. karcinoma dojke.

lolavie

A bakreni implantant? Je li takav oblik kontracepcije opcija jer nisam rađala? Menstruacije su mi redovite, traju 4-5 dana, a ciklus oko 28-29.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto niste rodili ne bih Vam preporučio postavljanje kontracepcijskog implantanta.