Kontracepcija

krvarenje

buci

Koristim Yasmin vec 9 mjeseci...do sad je bilo sve o,uvjek sam dobijala u toku sedmodnevne pauze..medjutim,ja sam dobila,a do kraja kutije imam 5 pilula..Da li je moguce da je stres doveo do preuranjenog krvarenja,ili mi vise ne odgovaraju ove pilule?Unaprijed hvala na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Moguće je. To se zove probojno krvarenje. Pročitajte temu Obavezno pročitati.

ivanicaa

u tebi obavezno procitati napisali ste da je spotting normalan i da vremenom(kroz2,3 meseca) prestaje. Yasmin uzimam 15 meseci, i ovog meseca sa uzimanjem 8me pilule javilo se krvarenje. Da li se to moze svatiti kao nuspojava u 15om mesecu uzimanja. Yasmin uzimam redovno i na vreme. Da li postoji da je Yasmin slaba kotracepcija i da treba preci na jacu. Imam 17 godina.da li ima mesta za strah od tudnoce? Unapred veliko hvala,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nuspojava, probojno krvarenje. Ne trebate mjenjati pulule. Nastavite dalje. Zaštita je očuvana bez obzira na spoting krvarenje.

ivanicaa

Veliko Hvala na brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.