Kontracepcija

krvarenje za vrijeme uzimanja kontracepcijskih pilula

Yvanna

Poštovani,
rodila sam drugo dijete 26. 1. 2015, dva mjeseca poslje (ne sjećam se točno datuma) dobila sam menstruaciju i počela sam pit Qlairu no menstruacija nikako nije stala tako da sam krvarila cijeli mjesec. Malo je slabije išla sredinom ciklusa a kasnije opet sve jače. Kad sam prestala s Qlairom za par dana je menstruacija prestala. Iduću menstruaciju sam počela s Lindynette, opet ista priča. Popila sam zadnju pilulu Lindynette i nakon dva dana počela sam pit Belaru. Menstruacija je stala nakon 5 dana kako pijem Belaru i sve je bilo dobro do jučer kada se opet javlja nekakvo krvaruckanje, nije jako ko menstruacija ali me strah da će bit sve jače. Jučer sam popila 12. pilulu Belare. Od tog silnog krvarenja sam postala anemična tako da mi je blago rečeno dosta više menstruacija od mjesec dana. Molila bih vas da mi pomognete i kažete koje bi mi pilule možda odgovarale s obzirom da su mi ove sve preslabe. Moj gin kaže da trebamo eksperementirat dok ne nađemo koje pašu, a meni je to naporno više

Dejan Šakoronja, dr. med.

Budite ustrajani dalje s uzimanjem Belare. Ako se to i dalje bude javljalo treba prijeći na trifazične kontraceptive.

Yvanna

Hvala Vam lijepo na odgovoru, mislim da sam se bezveze prestrašila i ovo je bilo samo probojno krvarenje koje je stalo nakon 4 dana tako da ću nastavit s Belarom i nadam se da idući mjesec ga neće bit

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

rines

Poštovani,
Mjesec dana nakon poroda dobila sam menstruaciju i pocela sam piti belara kont. pil. ( jer nisam dojila ) koje mi je pripisao ginekolig. Pila sam ih tri mjeseca i nisam dobivala menstruaciju u pauzi od tjedan dana vec prije otpr. 3-4 dana tj. za vrijeme uzimanja pilula. Ponovno sam otisala u ginekologa, koji mi je rekao da je to normalno i da mi treba vise hormona i pripisao logest. S logestom su se javljali isti problemi i samo jedan put sam dobila za vrijeme pauze, a ostale pute mi je savjetovamo da tijekom menstruacije pijem po dvije pilule. Nakon toga mi je pripisao yasmin i opet je sve isto. Moj ciklus nije reguliran pilulama, da li je to po Vasem misljenju normalno kao po misljenju mog ginekologa? Moram napomenuti da to traje vec 2 godine i niti jednom me nije htio uputiti na vađenje krvi.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s Adexom Novinetama ili Lindinete 30.

maja1007

pozdrav, prije nekoliko dana sam vam pisala ali nisam više mogla nać temu. uglavnom imala sam smečkasti iscjedak nekoliko dana i danas sam dobila "menstruaciju" na 12. tableti. krvarenje je uobičajeno ali je krv dosta rijetka. Pijem Belaru već nekoliko mjeseci i imam policistične jajnike. možete li mi reći o čemu se radi?? moj ginekolog je na godišnjem cijeli tjedan. Da li da nastavim uzimati pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije menstruacija. Nastavite dalje s uzimanjem do kraja blistera.

ppepa

pozdrav, imam 20 godina i prije 14 dana sam pocela s uzimanjem kontracepcijskih pilula adexa (pri puta), menstruacija mi normalno traje 7 dana, ali jos uvijek imam krvarenje koje je vise kao smeđi iscjedak ali zna biti i jače baš kao menstruacija, zanima me trebam li se zabrinuti i kolko bi to krvarenje moglo potrajati ?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba brinuti. Rezultat je privikavanja na pilule. Moguće je cijeli ciklus prvog mjeseca uzimanja.

antonelica100

Postovani,
tijekom prvog blistera Adexe sam imala krvarenja i duplo slabije od menstruacije nakon prestanka. Sada na drugom blisteru imam ucestalo mokrenje i povremena probadanja i grceve u trbuhu (kao za vrijeme menstruacije). Je li to jos privikavanje na pilule ili postoji mogucnost trudnoce unatoc pilulama? Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s pilulama. Javite se obiteljskom liječniku ako smetnje s mokrenjem potraju.