Kontracepcija

"lažno krvarenje"

A_R

Bila bih vam jako zahvalna da mi napišete nešto o menstrualnom krvarenju iako se desila trudnoća. Znam da se to događa kod nekoga u prvom tromjesečiju, i da je blaže, do 3 dana traje.
Nedavno mi jedna cura pričala da njena frendica nije ni znala da je trudna 3 mjeseca, jer joj je "menstruacija" bila normalna...
Kako je onda moguće primjetiti razliku? To me totalno zbunilo pa bi mi bilo drago da mi objesnite, hvala happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To su lovačke priče. Krvarenje koje djeluje kao normalna menstruacija u trudnoći je IZNIMNO.

A_R

Znači ako je menstruacija normalna tj. došla je na vrijeme, traje 5, 6 dana, prva 2-3 jače krvarenje, ostali dani slabije (kako je kod mene happy ). Onda nema šanse za trudnoću 100% ?
Oprostite ako sam naporna ali to me baš prestrašilo sad

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nema, ne brinite.

ILONA_D

Poštovani,

Ovaj mjesec započela sam s uzimanjem Yaz-a, od prvog dana ciklusa, dakle trebala bih biti zaštićena od prvog dana. Zanima me da li se može pojaviti ono lažno krvarenje u vrijeme uzimanja kontracepcijske pilule? Naime dobila sam menstruaciju 15.8. i tog dana je bila normalnog intenziteta, no jučer i danas je puno slabije. Čitam na raznim forumima da se lažno krvarenje može pojaviti i u razdoblju pilula, ali zanima me Vaše stručno mišljenje.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umanjenje intenziteta krvarenja je od uzimanja pilula. To je jedna od stupova djelovanja kontracepcije. Umanjenje menstrualnog krvarenja.