Kontracepcija

LINDINETE 20

MALUU

Poštovani! Pilule uzimam točno u 8 h.No,jedan dan sam uzela u 8:15,drugi dan 8:05,a treći 8:20.Nakon toga opet redovito u 8. Mislim da ove male vremenske oscilacije nisu zabrinjavajuće,ali Vas molim da mi vi ipak odgovorite.Da li sam zbog toga normalno zaštićena?Hvala vam i lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste svakako. To su male oscilacije u uzimanju i ne smetaju.

Ivana951

Poštovani. Htijela bih vas pitati pijem lindinete 20 več skoro godinu dana , al imam problem u tome što bi trebala dobiti menstruaciju 9.6 točno a imam maturalnu večer 12.6 pa nebi htijela baš da imam menstruaciju za tu večer. Ako nastavim piti pilule bez stanke od 7 dana oču li dobiti menstruaciju il ču zaustavit , jeli to uopče pametno ? Ili da jednostavno sada prestanem piti pa da završi prije 12.6?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana popijte 21 u blesteru a 22. dan bez pauze krenite na novi blister i neće dobiti menstruaciju. Istu ćete dobiti tek nakon drugog blistera.

norit

Dobar dan,pijem Lyndinete 20 6 mjeseci. do sad sam pakovanje bajin tjedna pauze uvijek pocinjala u petak, no zadnji put sam zabunom uzela u cetvrtak. Nastavila sam normalno piti sljedeci dan. Zanima me da li to ikako utjece na zaštitu i postoji li mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je bije problem. Zaštita je sigurna.

norit

Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

nara27

Poštovani, dobila sam od ginekologa Lindinette 30. Rekao je da nakon 3-4 ciklusa počnem uzimati Linidette 20. Moje pitanje je da li pilule mogu utjecati na štitnjaču, naime, pijem Euthyrox 75. Zadnjih godinu ipo dana Tsh mi je u normali.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je štitnjača pod kontrolom, kao i hormoni, onda ne mogu.

anamarija345

Poštovali,

trebam li popiti dodatnu tabletu ukoliko sam imala proljev 10 i pol sati nakon uzimanja tablete Lindynette?
Ako ne,trebam li koristiti dodatnu zaštitu?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivy19

Poštovani,

koristim Lindinete 20 već gotovo godinu dana. Po prestanku uzimanja pilula (subota navečer), menstruacija bi uvijek došla srijedom. Danas je već četvrtak i hvata me panika. Naime, imala sam samo jednom odnos ovaj mjesec radi obaveza na faksu (ispiti itd.) i to prošli tjedan u četvrtak, 3 dana prije zadnje pilule. S obzirom na to, da dečko nije svršio u mene, trebam li se brinuti radi kašnjenja menstruacije? Naime, nemam nikakve simptome da bi mogla dobiti menstruaciju, a za neke simptome trudnoće mislim da je rano s obzirom da je odnos bio tek prošli tjedan? Trebam li se brinuti radi toga ili mogu sve prepisati stresu radi obaveza na faksu i drugih stvari koje su se događale? Samo još da napomenem da sam sve pilule uzela redovno i na vrijeme.

Nadam se brzom odgovoru,

LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarija:1.ne,2. ne

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivy19 ne brinite, doći će. Dakako da se ne radi o trudnoći.

Ivy19

Najljepša hvala za odgovor. Zanima me još samo to, što da radim u slučaju da mi ne dođe menstruacija do nedjelje jer bih u nedjelju trebala početi piti novu kutiju?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će. Ne brinite.

Ivy19

Nadam se da hoće do nedjelje jer nemam nikakvih naznaka da bih mogla uopće dobiti. Nego, u krajnjem slučaju da ne dođe, što mi je činiti?

puky9

Ovako pijem pilule vec 3 god presla sam prije nekih god dana na lindinete 20 i sada mi se desilo imala sam stanku od sedam dana i osmi dan sam pocela pit znaci jucer imala sam odnos s deckom i danas vidim krvavo na gacicama..sta bi to moglo bit i dal ima razloga za brigu..?
Hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lily krenite u nedjelju s novim blisterom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Puky probojno krvarenje. Ne brinite. Zaštićena ste.
Moguća je i ozljeda rodnice ili vanjskog spolovila nakon odnosa.