Kontracepcija

Trudnoca

samojako

Postovani,

Djevojka i ja smo imali nezasticeni spolni odnos, koji se dogodio prije nekoliko danas, a zadnja menstruacija joj je bila 15.7., i i izvadio sam ga odmah kada sam osjetio da cu ejakulirati, ali mislim da je pri vadenju malo ostalo u njoj. Zanima me dal je moguca trudnoca. Hvala.

samojako

Moram naglasiti da je bila u ne plodnim danima i kaze da osjeca bol u grudima kao da bi trebala dobiti menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, obzirom na posljednju menstruaciju djevojka je bila u neplodnim danima i mogućnost trudnoće je minimalna (samo ukoliko ima neredovite cikluse)

Kuki1907

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 13.08.2017. 22. i 23. 08. Sam imala nezaštićeni odnos pri ćemu dečko nije mogao ejakulirati (uopce).
31.08. je također bio nezasticeni odnos pri cemu je ejakulirao na ulazu u rodnicu. 05.09. sam počela osjećati blage bolove u grudima kao nekoliko dana prije nego što trebam dobiti menstruaciju. Danas me probada jako nisko u trbuhu, u razini pubične kosti, te se širi prema gore. Nisu u pitanju grčevi nego baš bol. Mokraća mi ima jak i neugodan miris. Mokrenje nije učestalo. Ostalih simptoma nemam. Menstruacija mi zbog stresa varira između 26-32 dana. Postoji li objektivna šansa za trudnocu, s obzirom da mi je jos rano za uraditi test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoću postoji, iako mala. Preporučio bi da učinite urinokulturu, moguće da se radi o urinarnoj infekciji.

anja1122

poštovani, odnos je bio nezaštićeni (nije uopće došlo do ejakulacije i trajalo je 3 minute) sredinom 6 mjeseca, od tada do sada niti jedna menstruacija nije izostala, jedino sto kada imam menstruaciju, preko noći je jako slaba, jeli to zato sto mirujem? preko dana je obilna kao i inače i svaka traje uredno 5-6 dana..zanima me je li moguce da je togama menga?
pretpostavljam da me strah hvata bez razloga ali voljela bih cut vas odgovor
hvala vam lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da menstruacije dolaze redovito ne radi se o trudnoći.

anja1122

redovite su, zadnja je kasnila par dana (4-6 dana), ali pretpostavljam zbog jako velikog stresa..inače je dan kašnjenja ili dan prije da dobijem menstruaciju, to je uobičajeno

Ivo Balenović, dr. med.

Onda nema razloga za brigu.

anja1122

jučer mi se pojavio sirasti bijeli iscjedak, ne toliko ljepljiv, iduća menstruacija bi trebala biti za 7 dana.. sto znaci taj iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema opisu moguće da se radi o gljivičnoj upali.

anja1122

dakle smatrate da nije trudnoća, posto je svaka menstruacija bila poslije odnosa?

anja1122

s obzirom da imam iscjedak za vrijeme ovulacije i u vrijeme pred menstruaciju imam bolove u trbuhu, kao i sada

Ivo Balenović, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, a iscjedak u vrijeme ovulacije kao i bolovi pred menstruaciju su normalna pojava.

anja1122

danas sam imala intenzivne bolove u donjem dijelu trbuha, menstruaciju bi trebala dobit kroz 3-4 dana, iscjedak je prestao..smatrate da je sve u redu? pod stresom sam malo, iako je svaka prije dakle bila, i kako sam navela preko dana intenzivnije, ali po noći gotovo pa ništa, jako slaba, vjerojatno zato sto mirujem preko noći

Ivo Balenović, dr. med.

To su simptomi pms-a. Pričekajte menstruaciju. Nema razloga za brigu.

anja1122

danas je očekivani prvi dan menstruacije, napravila sam test za trudnoću, ujutro na prvi urin, nakon 2 minute pokazao se rezultat “nema trudnoće” i ostao je takav nije se promijenio..mislite li da treba ponoviti ako menstruacija bude kasnila? još uvijek imam bolove u trbuhu, uz to sam i bolesna, pijem tablete za grlo i kašalj, te sam se dosta prehladila..
hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za ponavljanjem testa. Niste trudni.

anja1122

mjesečnicu nisam dobila, pretpostavljam da će dok kroz par dana..naime bavim se bodybuildingom tako da imam ceste i nagle oksilacije u težini, isto tako stroge programe treninga i prehrane i ceste promjene prehrane, to također ima utjecaj?

anja1122

i pročitala sam vasu knjigu happy