Kontracepcija

Lindynette

Pozdrav imam par pitanja u vezi ovih tableta zadnja mi je bila u cetvrtak 30.7. a u pon 3.8.sam trebala dobiti a nisam dobila redovno sam ih pila prema zadanom vremenu u 22:00 pa me zanima da li je mozda u pitanju trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Doći će u toj pauzi od sedam dana.

klara13

Postovani,pijem kontracepcijske pilule od 12.mjeseca prosle godine,zbog zastite od nezeljene trudnoce. Do 12.mjeseca,mjesecnice su mi bile uredne(znaci u razmaku od oko 28 dana,5 dana),a kad sam pocela uzimati Lyndinette 20,pocela sam dobivati mala krvarenja,nekad i veca,prije pauze od 7 dana,obicno nakon sto sam popila 10 tableta. Osim toga,bekad uopce nisam dobila mjesecnicu. Zbog toga sam nakon 6 mjeseci ponovno posjetila svog ljecnika,ispricala mu za svoj problem,on mi je prepisao Lyndinette 30,jer su ove preslabe. I prvi mjecec uzimanja bio je uredan,nije bilo nikakvih krvarenja,u pauzi sam uredno dobila mjesecnicu,a sad kad pijem drugi blister,dogodilo se kao i sa prvim tabletama,nakon popijene 10.tablete,dobila sam krvarenje. Sto da radim? Razgovarala sam sa nekoliko zena koje imaju iskustva sa tim( ili osobno ili s posla) i kazu da je to normalno zbog prolagodbe hormona,ali ja se bojim jer mi to ne djeluje normalno,molim vas za savjet. Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Budite strpljiva. Nastavite dalje s Lindinetama30

zaralarsi123

poštovana doktorice!
prije mjesec dana sam bila kod ginekologa zbog ne redovitih, obilnih i bolnih mjesečnica, te mi je nakon razgovora prepisala lindynette!
međutim rečeno mi je da pilule počinem piti 5. dan menstruacije, a ne 1. dan. imam dečka već 2 godine i pročitala sam na forumu da ako se pilule ne počnu piti prvi dan menstruacije nisu sigurne 2 tjedna?
pošto je ona na bolovanju nismo uspjele razgovarati te ja nemam skoro nikakvih informacija, to su mi 1. kontracepcijske pilule i evo večeras sam popila tek drugu pilulu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kod započinjanja pilula treba ih početi piti od prvog dana ciklusa a najkasnije do trećeg.
Ako niste tako onda daljnjih sedam dana koristite dodatnu zaštiu.

Latinovicz

Poštovani,

2. dan ciklusa počela sam piti prvu kutiju Lindynette 20.
Krvarenje je bilo slabije nego inače, no traje već 8. dan u obliku smeđeg iscjetka.
Je li to tzv. probojno krvarenje i, ako jest, što to točno znači te kako ga je moguće spriječiti u daljnjim ciklusima?

Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je privikavanje na početak terapije s pilulama. Nastavite dalje s uzimanjem do kraja blistera. Ne obazirite se na to.

Tibe

Poštovani,
Imam problema u vezi pilula Lindynette 30.
Trenutno pijem prvu kutiju i popila sam do večeras 9 tabletu.Prije te prve kutije pila sam Logest ali mi je preporučeno da pijem Lindynette 30 zbog promblema koje mi je izazvao Logest: pucala mi je kožica kod ulaza u rodnicu,sa strane te ispod rodnice prema anusu.
Kazano mi je da se to događa zbog manjka estrogena koje sadrže logest pilule te su mi preporučene lindynette koje imaju više hormona.
Od ponedjeljka sam otišla studirati dalje od kuće te to malo emocionalno utječe na mene jer naravno da bi rađe bila doma sa svojom familijom happy Mislila sam da mi se zbog toga javlja pritisak u grudima jer mi se to zna događati tijekom ispita i stresa.
Unazad tjedan dana imam blagu bol oko lijeve dojke te večeras me baš boli gornji dio lijeve dojke te kao da mi se javlja blaža bol kod srca.Na dodir je naotečena te je osjetljiva.Da li mi je to zbog novih pilula?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je od nosvih pilula. Sugeriram da se javite svom ginekologu da dogovorite hoćete li dalje nastaviti s uzimanjem pilula.

KATARINA34

Poštovani!

Pijem Lindynette 30 već 2 godine jer sam imala poremećaje ciklusa. Bolujem od hipertenzije i internista je upoznat sa mojim lijekom Lindynette 30.
Bila sam upućena u KB Merkur zbog problema s hipertenzijom i profesor mi je propisao lijek Tarka 180/2 mg i Amilorid comp. - 5mg/50 mg
kojeg nema na hrvatskom tržistu pa sam naručila iz Njemačke. On se sastoji od Amiloridhydrochlorid 5 mg, Hydrochlorothiazid 50 mg, diuretik/ Antihypertonikum.
Gledala sam na vašim prijašnjim postovima da li spada u koju skupinu lijekova koji umanjuju OHK ali nisam našla ništa o ovom lijeku. Pa me zanima da li ova dva lijeka umanjuju djelotvornost OHK tj. Lindynette 30.
Zahvaljujem na odgovoru.
S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje. No ipak bih na vašem mjestu prekinuo uzimati pilule na jedno vrijeme zbog povišenog krvnog tlaka.

ZoeLove

Zdravo,
Pijem lindynette 4 mjeseca (dakle 4 paketa sam popila) i svaki put kada bih dobila menstruaciji bi me prvih dan-dva uzasno bolio zeludac i cijeli taj prostor gornjeg abdomena. Isprva nisam htjela odmah panicarit i sacekala sam par mjeseci da vidim hoce li svaki put tako biti i bilo je. Upravo sam na drugom danu ciklusa i jucer i danas he bol toliko jaka da se ne mogu pomaknut od boli, vec sam se nekoliko puta srusila od boli kada bih morala do wca. Ginekologica mi ne moze reci preko telefona nista osim da dodem na pregled nakon menstruacije. Zanima me da li se ikome ista stvar desavala i da li je to od pilula?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije od pilula. Javite se obiteljskom liječniku.

D.1995

Pozdrav, prošli utorak sam popila zadnju tabletu iz prve kutije Lindynette 20 i sad imam pauzu od 7 dana tijekom koje sam trebala dobiti menstruaciju ali ništa još a sutra bih trebala početi sa drugom kutijom. Odnose sam imala ali nije svršio u mene. Jel je to zato što mi je tek prva kutija ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postavljajte ista pitanja na više mjesta jer vam ubuduće neču odgovoriti.

D.1995

Pa gdje ste mi odgovorili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

LP.

Latinovicz

Poštovani,

pijem Lindynette 20 oko godinu i tri mjeseca. Tri dana prije kraja kutije sam lagano povratila pola sata nakon uzimanja tablete i nisam popila drugu. Je li potrebno korištenje dodatne zaštite do početka sljedeće kutije?

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.