Kontracepcija

Lindynette20

barbara200

Poštovani zanima me da li Plibex b kompleks utjece na smanjenje zastite? sastav: nikotinamid,tiaminklorid, riboflavin, kalcijev pantoten, piridoksinklorid, cijanokobalamin, laktoza, povidon, želatina, kukuruzni škrob, magnezijev searat, hipromeloza, makrogol 6000, manitol, eritrozin,željezov oksid, žuti
I što bi trebalo značiti da se treba obavijestiti liječnik ukoliko se koristi estrogen zbog moguće povećane potrebe za b vitaminom? Te mogu li piti pilule i plibex u isto vrijeme? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje. Možete uzimati paralelno i jedne i druge.

Jole93

Poštovana,naime popila sam pilulu na vrijeme ali nakon 2h dobila sam nuspojavu (proljev). iako imam odnose svakih tjedn-dva pošto imam vezu na daljinu,tj.zadnji put sam imala prošli tjedan i da li bi trebala popit drugu pilulu ili ne? znam da piše sve u upustvima i ukoliko popijem tu drugu pilulu da li trebam iz drugog pakovanja uzet novu da mi bude 21dan od pijenja pilula ili može bit 20dana? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte drugu. Nek ciklus bude 20 dana.

Jole93

Postovani/a,trebam li se zabrinut sto imam bol u donjem djelu trbuha? Ili je to prolazna nuspojava posto sam tek pocela pit pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blaža nuspojava.

marinaaaa

Postovani, sinoc sam dobila i popila sam tabletu Lindynette 20 prvi put, ali nakon sat, dva sam povracala( inace povracam skoro svaki mesec kada dobijem) i popila sam danas oko pola 13.. Sta dalje? Da li da nastavim da pijem u pola 13, ili... ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pijte dalje u pola jedan. Koristite dodatnu zaštitu kroz tjedan dana.

veselinka989

zanima me da li primena kafetina i lekova sa paracetamolom utice na smanjenje zastitnog efekta lindynette20 pilula? da li sam i dalje zasticena ako uzimam kafetin? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste ako povremeno uzimate navedeni lijek. Ako pijete svakodnevno treba dodatna zaštita.

veselinka989

Da li to znaci da 7dnevna terapija kafetina smanjuje ucinkovitost pilula? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tijekom uzimanja istog koristite dodatnu zaštitu.

aresia

Poštovani
Dobila sam lindynette 20...to su mi prve pilule koje pijem. Pocinjem ih piti iskljucivo radi zastite
Ginekolog mi je rekao da radi prekomjerne tezine moram uz njih koristiti i dodatnu tastitu..
Zanima me Vase misljene o tome? Dali je stvarno potrebna dodatna zastita ili ne?
Koliko su sigurne s obzirom na malu kolicinu hormona?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da ne treba dodatna zaštita. Prvi put čujem za tako nešto.

bebamala

Postovani,greskom sam popila tabletu posle 6 dana pauze.Trebala sam da pocnem novo pakovanje u utorak posle 7 dana pauze,ali sam greskom pocela u ponedeljak.Da li sada da zavrsim ovu kutiju do kraja i pravim pauzu ili da popijem plus jos jednu tabletu kad zavrsim sa ovim pakovanjem pa onda na pauzu?
Hvala Vam unapred na odgovoru.
Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Završite kutiju do kraja.

aresia

Molim Vas za pomoc...pijem lindynette 20 po prvi put...popila sam prvu kutiu i trenutno sam na pauzi od 7 dana...danas je vec treci dan bez pilule..jos uvijek nisam dobila menstruaciju...jucer neke dvije kapi pa cijeli dan nista...zbunjena sam...dali je to normalno?

irena_na

Poštovani, nakon pola popijene kutije lindineta napravila sam prekid (prije 3 dana sam posljednji put popila tabletu) jer želim ranije dobiti menstruaciju pošto idem na more kroz deset dana. Prvi put sam to napravila. Zanima me hoće li to imati kakav negativan utjecaj na daljnji ciklus, te moram li se dodatno štititi tijekom spolnih odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Aresia neki put tako izgleda menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Itena odgovorio sam vam.