Kontracepcija

Lindynette20

jasmincy001

Poštovani
Trebam hitno jednu informaciju. Danas sam slučajno zaboravila popiti tabletu. Inače pijem u 19 sati, ali sam ju popila u 21:15 minuta. Zanima me dali ovih 15 minuta igra ulogu, jer mi je zadnja M počela 12. 7. (subota)i izračunala sam i ispalo je da je ovaj tjedan plodni a ova subota da je najplodnija. U slučaju da ne koristimo dodatnu zaštitu i da dečko ne bi ejakuirao u mene, postoji li velika vjerojatnost za trudnoćom?
Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru te Vas srdačno pozdravljam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smeta. Ne treba dodatna zaštita dalj.Uzimajte po ustaljenoj shemi.

Maša26

Poštovani,
Već godinu i duže pijem Lindynette 20, po savjetu ginekologa nakon operacije jajnika koji je prsnuo. No ja sam ih pila drugačije nego bi trebalo tj. tako mi je on objasnio popila sam prvu sa prvim danom ciklusa, pila ih 21 dan 5 dana imala odmora nakon petog dana sam dobila ciklus i nakon petog dana ciklusa sam pila tabletu iz novog pakiranja i tako stalno do sad, sa zaručnikom sam se čuvala no želja nam je da svrši. Sad me zanima ako nastavim ovako piti da li sam zaštičena uopće? i šta da radim? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimate 21 dan a onda sedam dana pauze pa krenite na novi blister.
Opet uzimate 21 dan panpauza sedam dana i tako dalje.
Tada je zaštita potpuna.

uuunaaaa

Poštovani,
Zanima me djeluje li antibiotik Klavocin na djelovanje pilula Lindynette 20?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite za svaki slučaj dodatnu zaštitu tijekom uzimanja.