Kontracepcija

Lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da jeste.

Svetazanoveta

Pozdrav,
Zanima me samo koje su moguce posledice uzimanja tableta ako mi je ujak imao mozdani udar, a tetka rak dojke?
Procitala sam u uputstvu da to moze biti problematicno.
Hvala vam unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je relativna kontraindikacija. Savjetujem proširenu laboratorijsku obradu i pregled i uzv dojke prije započinjanja uzimanja.

larisa123

Poštovani..imam problema sa povecanim bijelim iscjetkom..imam ga svaki mjesec i nemam nikakve druge tegobe ja smatram da sam samo jednom imala pravu gljivicnu infekciju kada me je peklo prilikom mokrenja i svrbjelo..no međutim na svakom papa testu uvijek imam candidu i ginekolog mi svaki put daje vaginalete gynodaktarin..meni je to vec pomalo glupo uzimati svakih par mjeseci iako nemam nikakvih drugih tegoba (pecenje prilikom odnosa ili mokrenje ili svrbez) odlucila sam ovaj put ne uzeti vaginalete i pokusati ustabiliti floru samo sa Lactogynom (oralno primjenjivanje). Jer i kada primjenim terapiju vaginaletama meni je sljedeci mjesec isto. Tako da mislim da je meni to cak normalno povecan iscjedak. Molila bih Vas za misljenje da li sam dobro odlucila i sto bi mi preporucili? Inace pijem godinu i pol Lindynette 30.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da ste dobro postupili. Time ćete regulirati vaginalnu floru i ph rodnice.

nessie09

Bok, pijem lindynette 20, na drugom blisteru sam.. zanima me da li tablete željeza ili b-complexa ili antibiotika cefalexin imaju utjecaj na djelovanje pilula.
unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi.

mrvicamrvica

Poštovani,

djeluje li cjepivo protiv gripe na učinak lindynetta 20?

Hvala na odgovoru

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne djeluje.

nessie09

Postovani,

3 kutiju tableta sam zapocela nedjelju umjesto ponedjeljak (zbunila sam se jednostavno). Da li moram koristit dodatnu zastitu i da li sljedece pakovanje pocinjem piti nedjelju ili ponedjeljak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve u redu. Zaštita je održana. Sljedeći blister nakon sedmodnevne pauze dakle 8. dan.

ketty3

Poštovani, zanima me dali kapsule kao što su omega 3 ili pak kapsule sunlove skin i slični vitamini imaju kakav učinak na umanjenu djelotvornost pilula? (Lindynette 20)
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemaju. Samo gospina trava.

sindarela311

Pozdrav
Počela sam piti lindynette 20 i u uputama sam pročitala da je jedna od nuspojava koja se može javiti problemi kod nošenja kontaktnih leća i promjene sa vidom.
Zanima me kakve točno promjene bi se mogle pojaviti?
Kratkovidna sam i nosim leće.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isušuju sluznicu oka. Na to se mislilo.

psptica

Poštovani, uzimam Lindynette 20 kontracepcijske pilule već nešto više od godinu dana. Jučer sam nekako izgubila listić s tabletama, sinoć sam trebala popiti 12. tabletu, znači u listiću ih je ostalo još 9. Što je najpametnije učiniti? I što će mi se dogoditi?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čim prije popiti zaboravljenu zajedno s tabletom za taj dan i dalje do kraja blistera dodatna zaštita.

antonija666

Poštovani!
ginekolog mi je prepisao lindynette 20 i pocela sam ih piti kako i pise 1 dan menstruacije. Sada je 13ti dan i ja imam malo krvarenje dovoljan mi je dnevni ulozak, iscjedak je nekada smede boje, a nekada crveni.
vidjela sam da ste vec spomenuli spotting pa bi me zanimalo sto je to zapravo, jeli to lose i dali bi trebala posjetiti ginekologa i prestati sa uzimanjem.
puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisam spomenuo ja. To je opće poznata činjenica.
Ne trebate se nikome javljati nego nastavite s uzimanjem.