Kontracepcija

lindynette 30

marija99

Puno hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

df95

Lijep pozdrav
jedno pitanje. Da li lindynette 30 djeluju odmah nakon prve pilule ili je potrebno čekati tjedan-dva do 100%-tnog djelovanja?
Pijem ih prvi put, pa me još zanima da li nakon 21 popijene normalno radim 7 dana pauze ili prelazim na drugu kutiju odmah?
Unaprijed hvača

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djeluje od prve tablete. nakon prvog blistera svakako pauza sedam dana pa onda novi blister.

dadas

Lijep pozdrav,

menstruaciju sam dobila 03.07 i taj dan sam počela uzimati tablete (prvo uzimanje tableta) .... Menstruacija mi obično traje 4-5 dana no sa uzimanjem tableta trajala mi je 8 dana s tim da je prvih dva dana to bilo oskudno krvarenje a nakon toga slijedečih šest dana obilno i za razliku od inače menstruacijska krv je bila znatno svijetlija i sa puno ugrušaka. Tablete sam uzimala navečer u 23:00 sata svaki dan no sinoč mi je jedna promakla, zaboravila sam sad ,. Istu sam popila danas oko podneva s tim da mi se pojavilo krvarenje. Što da radim?

Unaprijed se zahvaljujem,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita sedam dana .

dadas

ispričavam se na gnjavaži no pojavili su mi se novi problemi, taj dan kad sam zaboravila popiti tabletu kao što sam i napisala popila sam je čim sam se sjetila i krvarenje koje je počelo ubrzo je nestalo te sam navečer u 23.00 sata popila redovnu tabetu kao što i inače pijem. Danas samo dva dana kasnije opet krvarim. Dali je to posljedica one jedne zaboravljene tablete?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Je, posljedica je zaboravljene pilule. Nastavite dalje u isto vrijeme s uzimanjem.

larisa123

danas sam vadila krv jer pijem pilule 2 god, krvna slika je uredna osim koagulacije PV 0.79 ref(vise od 70) , a mene brine INR 1,16 ref.(0.90-1.12). doktorica je preletjela nalaz i mislim da to nije vidjela. da li je to uredu ili bi ipak trebalo nesto poduzeti? hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu.

tomtailor

Molim malu pomoć, trebala sam ići na mpo, ali sam menstruaciju dobila 2.8. i ponovno 28.8. (Inače sam dobivala početkom mjeseca, ciklusu si mi bili 29-32 dana, a ovaj mi je 27 dana). Menstruacija mi je uvijek uredba i redovna. Hormoni su mi uredni, sve je u redu. Dr. mi je dao lindynette 30, kontracepcijske pilule i da sljedeći mjesec idemo na mpo. Nikada nisam pila kontracepciju. Za sto točno znače lindynette 30? Da li mi pilule mogu utjecati na hormone ili na nešto drugo, s obzirom da mi je sve uredno? Da li opasne? To znaci da nema ni spolnog odnosa ovaj mjesec? Pijem i folnu kiselinu, da li mogu to dvoje zajedno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzimati i folate zajedno s lindinetama. U vašem slučaju daju se lindinete da se može planirati mpo i da se spriječi nastanak cista.
Dakle da se stabiliziraju jajnici i da se sljedeći ciklus krene s mpo-om.

tomtailor

Doktore hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

korisnica 734

Poštovani,
imam 22 godine. pijem lyndinette već koje 3 godine, počela s lyn. 20, prošla na 30, zanima me sljedeće. nedavno sam operirala fibrić na dojci, (5.5.) uspješno, nema malignih stanica, ali nisam prestala s pilulama par tjedana prije operacije po pravilu ali su mi rekli da nije toliki problem. uglavnom, naglo sam prestala s pilulama, iz kutijice sam već popila 2 (pon i uto tjedan prije op) i onda prestala pa mi je ginekologica rekla da ih sad ne pijem uopće već ću krenuti s novom kad dobim opet menstruaciju. e sad. zbog svih obaveza nisam zapisala kada sam dobila menstruaciju, ali poprilično sam sigurna da je bila subota, a prije sam s prvom počela pon i sve me to izbacilo iz rutine, (uvijek ih pijem uvečer, od 21 do 23, jer ih pijem zbog bolne menstruacije, ne toliko zbog zaštite, jel mi i to predstavlja zdravstveni problem, mislim bi li se trebala držati striktno vremena u sat? npr da baš pijem svaki dan u 22h, 21h i slično?) ali, stvar je i u tome da sam ja imala laganu menstruaciju od kad sam je dobila tu subotu, znači sutra bi mi trebala početi pauza od sedam dana, a ja je još uvijek imam i zanima me bi li se to trebalo stabilizirati ili je negdje problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pošto niste sigurna, napravite pauzu jedan ciklus i započnite s prvim danom sljedeće menstruacije.