Kontracepcija

Logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemaju.

njasa324

postovanje,

citala sam dosta tema i situacija na forumu u nadi da nadjem odg na svoje pitanje, ali nisam. mozda je pitanje glupo ali ja sam veliki panicar. naime, juce, 21.01 u 10 navece imala sam odnos i decko je svrsio u mene. prvi put pijem logest uopste kontracepciju prvi put, prva kutija, uredno pijem a pocela sam piti prvog dana menstruacije, danas mi je 12-a tableta.. pise da sam zasticena od prvog dana ali jos sam nailazila na svakakve suprotne savjete... zanima me da li bi imalo smisla da popijem hitnu kontracepciju.... ako da da li bi imala neke posljedice, i ne znam kako bi nastavila dalje sa logestom...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam ništa samo redovito uzimanje blistera do kraja. Nikakva postkoitalna kontracepcija ne treba.

mahna

Poštovani,
Logest pijem oko 4 mjeseca, no ovaj put mi se pri posljednih 5-6 tableta iz pakiranja pojavio neki iscjedak koji je više sluzav i pomalo žućkaste boje (nema bolova, svrbeža ni ničeg sličnog). Što bi to moglo biti i ima li razloga za brigu?

mahna

Da dodam jer možda se nisam najbolje izrazila, nije bio baš sluzav, više kao neke grudice ili nakupine žuto-smeđkaste boje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gljivicama. Koristite Canesten npr. kroz tri večeri.

mahna

Jeste li sigurni da se radi o tome obzirom da nema svrbeži i peckanja? Može li Canesten naštetiti ukoliko se ipak ne radi o gljivicama? Zahvaljujem.

mahna

I još da pitam, bih li trebala uzeti kremu ili tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je iscjedak grudast, mrvičast tada nema sumnje.
Canesten vaginalete.

panta

Poštovani,
molim vas za informaciju da li tablete Colospa retard umanjuju djelovanje Logest te da li je potrebna dodatna zastita?

Navedeno me zanima i za paracetamol.

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju.

mj3185

Poštovani!

Pijem Logest vec 2 godine, no danas mi je otkriven antigen h.plyori i dobila sam 3 lijeka...controloc, medazol i jos treci moram ici uzeti posto ga tada nisu imali. Zanima me koliko ce to utjecati na Logest, da li ce smanjiti njihovu ucinkovitost te da li te tablete uopce smijem nastaviti piti, Mnogo hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete uzimati. Dodatna zaštita za vrijeme te trojne terapije.

lela15

Poštovani,
Trenutno završavam sa prvom kutijom Logesta, menstruacija je bila redovna, ali i nakon završetka menstruacije svaki dan imam po malo krvarenja i ponekad me zaboli stomak. Da li je to normalno prvih par meseci, dok se telo ne navikne na hormone ili bih trebala da prestanem da ih pijem?
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U fazi ste prilagodbe. Nastavite s uzimanjem pilula dalje.

anči123

Postovani,radila sam koagulacijske pretrage jer uzimam logest vec 4. mj.Posto ne mogu do svoje doktorice jos tjedan dana zanima me samo ako bi mi mogli pojasniti nalaz.
Protrombinsko vrijeme- 1.34
Protrombinsko vrijeme (INR) - 0.87
Akt. parcijalno tromboplastinsko vrijeme- 24
Akt. parc. tromboplastinsko vrijeme-omjer- 0.8
Trombinsko vrijeme- 16
Fibrinogen aktivnost - 5.4
Put proteina C - 0.91
Lupus antikoagulant - Pozitivan (ovo su mi podcrtali kemijskom)
Probirni test za LA -49
LA omjer -1.48
Vidim da mi je antikoagulant pozitivan i aktivnost fibrinogena povecana,kao i LA omjer i probirni test i protrombinsko vrijeme (PV),pa bi voljela ako mi mozete to objasniti onako laicki,jer mi doktorice nema do iduceg tjedna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne smijete više uzimati pilule.

anči123

Hvala,jeli po ovim nalazima imam veliku vjerovatnost od tromboze ili tako nesto,sad sam na pauzi od tableta pa bi z a dva dana trebala opet poceti,da ja onda prekinem s tabletama dok se ne cujem s doktoricom?Malo su me preplasili nalazi pa bih volila samo da objasnite sto ovo sve znaci na nalazu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne uzimajte dalje. Koagulogram vam nije nimalo dobar i sa svakim daljnjim uzimanjem potencirate mogući razvoj tromboze.

Poštovani,

prije tjedan dana sam dobila Logest pilule i danas navečer sam dobila menstruaciju... planirala sam ih početi piti prvoga dana, kako i piše u uputstvima, no dobila sam je tek oko 9-10 navečer i to je bilo još vrlo, vrlo blago krvarenje (u početku nisam bila sto posto sigurna je li menstruacija), a i tad mi je bilo već kasno da popijem s obzirom da sam prije odlučila da ću ih piti poslijepodne jer mi tako više odgovara.

Sad me zanima je li u redu popiti ih drugi dan? I onda ću biti zaštićena tek nakon tjedan dana ako ih popijem drugi dan?

Nazad
1 ... 42 43 44 45 46 47 ... 53
Naprijed