Kontracepcija

Logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte svako jutro.Zaštita kroz sedam dana dodatna,

Poštovani,
uzela sam prvu pilulu i nakon jedno pola sata sam osjetila nekakve trnce u desnoj nozi, kasnije se to pretvorilo u slabi pritisak na području zgloba te iste noge. Sada opet osjećam nekakvu slabu tromost i ponekad kao nekakvo slabo peckanje. Općenito se osjećam umorno i osjećam pritisak u glavi/glavobolju (iako mislim da je to uobičajena nuspojava). No ovo s nogom me sada jako uplašilo jer me strah tromboze.
Ginekolog od mene nije tražio nikakve prethodne testove i krvne slike, već je samo onako postavljajući određena pitanja ustanovio da sam dobar kandidat za pilule. Iako znam da je uglavnom potrebno obaviti barem test zgrušavanja krvi...
Inače, imam 21 god., normalne sam težine, nisam pušač, inače normalnog zdravlja.

Ne znam sad, kome bih se trebala javiti kako bih napravila taj test koagulacije krvi (i je li potreban)? Ginekologu ili svome liječniku opće prakse? Kod ginekologa se u prosjeku čeka po mjesec dana na pregled pa me malo strah toliko čekati ako se ovo nastavi...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nazovite svog ginekologa.

Ticolina

Poštovani,
ovaj mjesec sam počela uzimati Logest i jos imam 3 pilule do kraja pakovanja.
Unazad nekih tjedan dana osjetim slab i povremen svrab na intimnom području, ništa oko čega bi se zabrinula,
ali dečko mi je rekao da je i on unazad tjedan dana primjetio nekakve promjene na spolovilu, odnosno perutanje
i svrab. Je li to dvoje povezano? Imali li veze sa kontracepcijom?
Molim Vas uputite me što mi je činiti.

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Povezano je s gljivičnom infekcijom. Koristite Canesten kremu izvana vi i on.

kAna_

Poštovani,
Imam nekakav problem s čudnim osjećajem u grlu nakon što popijem pilulu. Tek ih od nedavno pijem i svaki put mi je nekakav osjećaj kao da je ostalo nešto u grlu... Pilule su jako sitne pa mi je čudno da možda ostanu zaglavljene negdje u grlu... Trebale bi proći bez problema. Inače ih pijem s vodom, i bez obzira koliko vode popila, uvijek mi je osjećaj kao da imam nešto u grlu... Jučer sam pojela nešto odmah poslije tablete i to malo pomogne, ali ne riješi me tog osjećaja u potpunosti.
Taj osjećaj traje otprilike dva sata i onda nestane.
Pijem ih uvijek točno na vrijeme, ali me sada strah toga da možda ne zastanu u grlu i dođu u organizam tek poslije pa tako ispadne kao da sam ih popila kasnije pa mi to onda smanji djelotvornost.
Netko mi je rekao da mogu izazvati suhoću grla, ali nisam sigurna da je to to.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte ih s vodom svakako.

kAna_

Uzimam, naravno.
No je li moguće da tablete samo ostavljaju takav osjećaj u grlu nakon što prođu kroz njega? Možda malo nadraže grlo ili nešto?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno. Ako neće podnositi imate kontraceptivne flastere ili prsten.

kAna_

Ma ne smeta meni to uopće. Jedino me malo strah da možda ne dođu u organizam baš na vrijeme pa da im je zbog toga smanjen učinak.
No, pročitala sam da se tolerira sve do 6 sati odstupanja pa mislim da onda ne bi trebalo biti problema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apsorpcija je sigurna. Ne brinite.

mahna

Poštovani,
Logest pijem pola godine. Prije početka korištenja uvijek sam imala dosta obilan iscjedak i uz to i blago krvarenje za vrijeme ovulacije. Kada sam počela piti pilule, to je sve nestalo. No unazad mjesec-dva ponovno imam iscjedak koji je nekad gušći nekad rjeđi (bez peckanja, bolova ili svraba) te probojno krvarenje nekoliko dana prije menstruacije. Koji je uzrok tome? Je li moguće da mi pilule ne odgovaraju?

sara250

postovani, veceras sam popila svoju 7 piluli logest pakovanja (pijem ih redovito vec 2 god), naime kad sam ju popila zagrcnula sam se i ispljunula svu vodu van ali nisam bila sigurna da li sam popila pilulu ili ne pa sam popila jos jednu. zanima me da li sam ispravno postupil? ima li kakvog utjecaja to sto cu popit jednu tabletu manje ovaj mjesec?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mahna, to je niskodozažni kontraceptiv i iscjedak i spoting je posljedica toga.
Nastavite dalje s uzimanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sara dobro ste postupili. Ništa se neće dogoditi samo ćete skratit ciklus.

mala00

poštovani.. pila sam yaz pilule godinu i pola, no iz osobnih razloga sam prestala i zatražila svog doktora neke druge pilule. dao mi je logest. u subotu sam popila zadnju tabletu iz prve kutije i sad imam menstruaciju. trenutno imam glavobolju koja se javila prije par dana. ne znam je li od tableta. zanima me je li to razlog da prestanem pit logest ili je to samo jedna od nuspojava koja će proć? može li mi što biti po pitanju zdravlja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Proći će. Nastavite dalje nakon sedmodnevne pauze.

sara250

interesira me samo jos da li imuno stres kapsule od aronije, 300mg ima jedna kapsula (za zastitu organizma od stresa i jacanje imuniteta) (na prirodnoj bazi od DARvitalis marke) utjecu na pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

anamarija345

Postovani, smanjuje li ucinak logesta jednokratno pijenje mjesavine caja u kojoj se nalazi i kantarion? Radi se o jednoj salici

Nazad
1 ... 43 44 45 46 47 48 ... 53
Naprijed