Kontracepcija

Logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može.

jeccaljubo

Postovani, imam pitanje. Pijem Logest godinu dana uredo, ali pre dva dana se desilo da sam popila tabletu,ali sam posle nekih 20 minuta povracala zbog vece kolicine alkohola ali nisam sigurna da li sam povratila i tabletu. Odnosa nije bilo od vec nedelju dana pa ni sada. Zanima me da li postoji potreba za dodatnom kontracepcijom i koliko dugo?Sledecu tabletu sam popila redovno sledeci dan. Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita do kraja blistera. Ako je preostalo manje od sedam tableta ne radite pauzu od sedam dana nego odmah krenite s novim blisterom.

jeccaljubo

Ostalo je jos 3 tablete do kraja kutije.Hoce li menstruacija biti posto ne pravim pauzu? I da li treba zastita kad krenem odmah novu kutiju..
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće je biti. S novim blisterom zaštita je potpuna.

monyb

poštovani,
prelazim sa lindynetta 20 na logest. da li radim pauzu normalno od 7 dana i da li je potrebna dodatna zaštita?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako kao i uobičajno. Pauza sedam sada i ne treba dodarna zaštita.
To je isti preparat.

pro_for

Pijem Logest prvi mjesec, imala sam smečkasti iscjedak tu i tamo, a danas sam dobila bas krvarenje iako su mi ostale jos dvije tablete - za danas i sutra. Dali da popijem jos te dvije tablete pa onda radim pauzu 7 dana, ili odmah pauzu? Ili neka treća opcija. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte te sedam dana pauza. Potom novi blister.

pahuljica0507

Poštovani, pijem Logest prvi mjesec i prve kontracepcijske tablete uopće. Danas 13. tableta, ali smeđi iscjedak ne prestaje. Zanima me je li to normalna pojava, zašto traje toliko dugo i kada bi moglo prestati? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Vjerovatno tijekom cijelog blistera.

anamarija345

Postovani, popila sam Logest tabletu sat i pol ranije od uobicajenog vremena. Hoce li to imati neke posljefice i trebam li ista mijenjati ili samo nastaviti normano piti dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće imati nikakve posljedice. Dalje prema uobičajnoj shemi uzimanja.

NinaDino

Postovani,

da li vermazol tablete (100mg mebendazol) smanjuju ucinak pilula Logest? Naime,kod brata je nadjena glista u debelo crijevu pa zbog lakog prenosenja parazita propisano je da i ja popijem odredjenu dozu tih tableta(3dana po 2tablete).. da li je smanjen ucinak logest-a dok pijem ove tablete?da li je potrebna dodatna zastita?

unaprijed hvala na odgovoru

lijep pozdrav

Nina

Dejan Šakoronja, dr. med.

Korisite dodatnu zaštitu tijekom uzimanja tih tableta.

Samsung11

Poštovanje. Pila sam Diane35 3 godine i onda prešla na Logest 2 godine,ukupno 5 godina bez pauze. 12.8.sam imala zadnju menstruaciju i odlučila sam da prestanemo piti pilule. Da napomenem da sam ih pila zbog bolnih i neredovnih menstruaciju. Sada imam dva pitanja:
1. Da li je normalno da osjećam bol u donjem dijelu stomaka otkako ne pijem pilule ?
2. Primjetila sam da mi kosa opada puno što dosada nije bio problem. Da li je to reakcija na prestanak uzimanja tableta i koliko ce to trajati?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oba su odgovora potvrdna.

arina714

Poštovani,

pijem Logest dva mjeseca, u nedjelju 24.8. sam popila prvu tabletu iz trece kutije nakon tjedan dana pauze kad sam imala menstruaciju. 25. i 26.8. dakle sljedeca dva dana sam zaboravila popiti tablete. Da li da pijem dalje normalno? Imala sam nezaštićen spolni odnos 22. i 23.8. Mogu li ostati trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte dalje uz dodatnu zaštitu. Neće doći do trudnoće od tog odnosa.

arina714

Koliko dugo dodatna zastita? Do kraja kutije?
Hvala Vam na odgovoru!

Nazad
1 ... 46 47 48 49 50 51 ... 53
Naprijed