Kontracepcija

Logest pilule

S23maya

Pozdrav, dobila sam Logest pilule ali mi ginekolog u zurbi nije bas dobro objasnio. Znaci krecem ih piti na ddan kada dobijem menstruaciju? I kada ih dve popijem imam 7 dana pauze do druge kutije? I da li ih mogu piti tj odrediti si bilo koje doba dana? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
Logest počinjete uzimati prvi dan menstruacije. Pijete 21 dan po jednu tabletu a zatim napravite 7 dana pauze do nove kutije. Sami si odredite doba dana kada ćete uzimati tablete.

anamarija345

Postovani,

Trebam li piti novu pilulu Logesta ako sam povracala 8 i pol sati nakon prve tablete? Pilule pijem vec 5 godina.
Zanima me i koje su posljedice pijenja vise od 21 pilule u jednom mjesecu? Cesto zbog straha popijem dodatnu nakon povracanja ili proljeva. Smijem li to raditi? U uputama se spominje da povracanje u 4 sata nakon pilule zahtjeva novu? Znaci li to da zastita nije smanjena ako se povraca nakon sto prođu ta 4 sata?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nema potrebe za uzimanjem nove tablete jer se stara sigurno uspjela apsorbirati. Od dodatne tablete Vam ne može ništa biti, ali nema ih potrebe uzimati zbog straha.

S23maya

Postovani,
Jucer sam dobila menstruaciju i popila prvu tabletu Logesta kad sam odredila, u 8 navecer. Jutros od 8 imam proljev i mucnine i menstruacija je vec stala. Jeli to znak da mi ne pasu ili je od neceg desetog?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teško je ovako reći da li su simptomi povezani s uzimanjem tableta ili su uzrokovani nečim drugim (npr. virozom). Ukoliko bi se simptomi nastavili daljnjim uzimanjem tableta svakako se javite liječniku.

anamarija345

Poštovani, molim Vas za odgovor moze li caj koji ima ove sastojke : Cvijet crne bazge, plod komorača, list breze, zelen poljske preslice, plod borovice, biljni organ kamilice, biljni organ krkavine uzrokovati smanjenje djelovanja Logesta ili na neki nacin umanjiti zastitu?
Logest uzimam 5 godina.
Lijep pozdrav i unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ništa od navedenog ne smanjuje kontracepcijski učinak.

anamarija345

Poštovani doktore, hvala Vam. Jos Vas samo molim da mi odgovorite na isto pitanje ta ove sastojke.
Smanjuju li ucinak Logesta?

Sastojci
Krom
L-karnitin L-Tartrate
Ekstrakt Citrus Aurantium (4% Sinefrin)
Garcinia Cambogia ekstrakt
L-Tirozin
Bitter Melon ekstrakt
Ekstrakt zelenega čaja
Alfa lipoična kiselina
Ekstrakt cimeta
Koencim Q10
Taraxacum Offcinale ekstrakt
Ekstrakt kajenskog papra

Hvala Vam unprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Nigdje nisam našao podatke da bi navedeni preparati smanjivali učinkovitost kontracepcije.

anamarija345

Postovani,
Molim vas za pomoc. Danas sam skoro popila gutljaj mjesavine caja među kojima je bila i gospina trava, no posto sam saznala da caj sadrzi gospinu travu nisam progutala taj gutljaj vec sam ga ispljunula. No buduci da znam da se caj mogao apsorbirati i kroz oralnu sluznicu molim Vas informaciju je li mi smanjena ucinkovitost Logesta kojeg pijem 5 godina? Imala sam odnos s prekinutim snosajem, bi li bilo pametno popiti pilulu za dan poslije da nebi doslo do trudnoce ili samo da koristim dodatnu zastitu ako je ucinkovitost smanjena?
Unaprijed Vam hvala na odgovoru..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost se nije mogla smanjiti jednim gutljajem čaja.