Kontracepcija

Lyndinette

MALUU

Poštovani! Pijem Lyndinete 20 u 8 sati ujutro,Budući se sutra mijenja sat pa me zanima da li da uzmem pilulu u 9 sati(jer je to po starome 8), ili nastavim i dalje kao i do sada u 8(iako će to biti sat ranije)? Hvala lijepa!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svejedno. Jedan sat nije problem. Postupite kako je vama lakše. Zaštita je osigurana prvim i drugim načinom.

larisa123

Poštovani! Pijem Lindynette 30 vec godinu i 2 mjeseca. u 10. mjesecu sam bila na UZV (pila sam pilule 8 mj) te mi je debljina endometrija bila 7,0mm 10.dan ciklusa, u 12mjesecu debljina endometrija 14. dan ciklusa je iznosila 5,9mm i danas sam takoder bila na UZV i debljina endometrija isto 14.dan ciklusa iznosi 4,4mm. Kako to da se debljina endometrija toliko razlikuje u ta tri mjeseca pogotovo u zadnja dva posto su rađena na isti 14.dan ciklusa? i je li 10.dan ciklusa 7,0mm predebeli endometrij tj znaci li da mi onda pilule nisu djelovale? Uistinu se zahvaljujem na odgovoru.

larisa123

i zaboravila sam napisati da mi je doktorica u 10mjesecu takoder napisala uz endometrij 7,0mm da na oba jajnika imam nekoliko folikula promjera 5,5mm i 6,5mm..jesu li to bile ovulacije? iako sam pila pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije bilo ovulacije. Pilule djeluju tako da sprečavaju pojavu i nastup ovulacije.
Debljina endometrija nema veze da li je 5 ili 8 mm.
Svakako da će dugotrajnijim uzimanjem pilula ovisno o sastavu i gestagenoj komponenti sluznica endometrija biti jako istanjena te će proporcionalno tome
i menstruacija( prijelomno krvarenje) biti oskudnije.

meri123456

Poštovani,

nakon prve kutije Lyndinette 20 u savjetu s ginekologom prelazim na Lyndinette 30. Trenutno sam u pauzi 3.dan.
Sa novom kutijom bi htjela promjeniti vrijeme pijenja tableta sa 18.15 h na 11 h.
Da li da normalno nastavim piti Lyndinette 30 u 11h ili treba mozda skratiti dan pauze s obzirom na razliku od 7sati ??

Unaprijed hvala i pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kreniti početi uzimati u 11h i tako uzimajte tijekom cijelog blistera.

lovorkadehaan

poštovani, dali mogu početi uzimat Lindynette 20 s obzirom da mi je odstranjena žuć i imam nešto povećane trigliciride
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ako su svi drugi parametri uredni i nema drugih kontraindikacija.

Monroe

Poštovani,

prošli mjesec sam imala lagano krvarenje, sukrvicu prije menstruacije. Radilo se o probojnom krvarenju, pijem Lindinette 20 već oko 3 godine. Zadnju tabletu sam zaboravila popiti, međutim menzis je došao samo dan ranije i sve ostalo je uobičajno. Počela sam sa novom kutijom i ovaj mjesec mi je menstruacija došla kao i inače, istog dana ali u smanjenoj količini ( dva higijenska uloška). Da li ima kakve veze što sam zaboravila popiti tu zadnju tabletu? Sada sam već počela piti drugu kutiju od vremena kada sam zaboravila popiti zadnju tabletu. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ne brinite.

sanja1702

Doktore, jučer (1.10) popila sam 1. tabletu 1.kutije Lyndinette tableta... Zanima me, od kada sam zaštićena? I dali u 7 dana pauze obavezno moram dobiti mjesečnicu? Ako ne dobijem, dali svejedno 8.dan počinjem sa novom kutijom ili ne sve dok ne dobijem mjesečnicu? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od prvog dana. Ako ne dobijete svejedno počnite novi blister.

nemax1991

Poštovani, počinjem piti lyndinette 20 i zanima me dali utječe na djelovanje rapidol 400mg tj koristim ga za bolove tjekom mjesecnice.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.