Kontracepcija

menstruacija

zofika

Postovani! Prije par dana tocno dva pocela sam sa sedmodnevnom pauzom kontracepcije.. Sada bi mi trebala doc menstruacija al evo nje nema! Sta sada nisam valjda trudna???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neki put izostane menstruaciju u pauzi. NAstavite dalje s uzimanjem. Za svaki slučaj napravite test na trudnoću.

zofika

Osmi dan ili odmah??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odmah.

giordana123

Poštovani, prije tri dana sam imala spolni odnos sa dečkom prilikom kojeg smo koristili kondom, nije svršio u mene i sve je prošlo u redu što se tiče toga. Sljedeći dan ujutro sam primijetila da sam počela krvariti. To krvarenje je bilo izrazito oskudno i po svoj prilici je odmah tada nekad i prestalo. Jako mala količina krvi je bila u pitanju. Pošto je ovo i period kad bih trebala dobiti mjesečnicu koja svejedno i kasni jer sam pod većim pritiskom zbog ispita, prilično sam zbunjena jer mi nije jasno je li ta krv bila ikako povezana sa mjesečnicom ili sa spolnim odnosom koji se dogodio dan prije i trebam li se zabrinuti?

giordana123

Zaboravila sam spomenuti da inače osjećam sve simptome PMS-a koji traju već malo duže od tjedan dana. Jedino me zabrinulo to sitno krvarenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je bila povezana sa spolnim odnosom.

giordana123

Poštovani, ta mjesečnica je došla, po intenzitetu nije bila ništa drugačija od uobičajenih, ali je kraće trajala i prvi dan mi je bilo jako loše u smislu vrtoglavica i bolova što mi se inače nikad ne događa kada mjesečnica dođe na vrijeme. Da li je moguće da je do toga došlo jer je kasnila? I zadnji dan mjesečnice, koji je bio prekjučer, mi se pojavio svrbež koji još uvijek osjećam. Ne primjećujem bilo kakav iscjedak i rekla bih da ni svrbež nije pretjeran, ali me zanima zbog čega je moglo doći do svrbeža i trebam li posjetiti ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristine Canesten kremu izvana nekoliko dana.

giordana123

Koliko puta dnevno?

vokvok

Zadnja mjesecnica mi je bila 6.6. Imala sam nezasticen spolni odnos 18.6. Kolike su sanse za trudnocu? Inace mi ciklus traje 28 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

giordana 2-3 x dnevnp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

vokvok vrlo velike ako je bilo ejakulacije. 20 posto po ciklusu.

nixname

Postovani!
Mojoj curi menstruacija kasni osmi dan, prije 4dana smo imali snosaj bez zastite. Nisam siguran jel sam ejakulirao u nju. I prije joj se znalo desavati da kasni 7 dana, ali ovaj put je naj duze. Danas je cetvrti dan nakon snosaja, da li je moguce da test pokaze pozitivno nakon 4dana, i dali je moguce da je trudna :/
zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je to bio jedini nezaštićeni odnos ovaj ciklus onda se ne radi o trudnoći.

nixname

Test joj pokazuje pozitivno, a tek je cetvrti dan nakon snosaja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nikako nije moguće. Tek 15 dana nakon odnosa može biti pozitivan.
Jedino ako nije trudna od ranije.

nixname

Hvala vam!
Znaci 4dan joj je kasnila menstruacija i imali smo snosaj, i ako je imala mal kontakt sa spermijima, ne postoji mogucnost da je trudna samnom?
Posto je i test pokazao pozitivno nakon 4dana. :-\

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ponovno pročitajte moj odgovor.