Kontracepcija

prestanak pijenja pilula - pitanje

upitnik85

Postovana doktorice,
za pocetak zelim vam sretnu i uspjesnu 2009.godinu happy
Buduci su mi vasi odgovori do sada bili od velike pomoci, nadam se da cete mi pomoci i sa mojim novim ''problemcicem''
Prosli mjesec popila sam zadnju tablicu Logest-a te buduci mi je doslo vrijeme za krvne pretrage i posjet ginekologu (a i recept mi je istekao happy )ovaj mjesec pilule ne trosim, a mislim da ce mi pauza neko vrijeme i potrajati, barem dok sve potrebne pretrage ne obavim.
E sad, buduci dulje vrijeme uzimam pilule zaboravila sam kako je to kad mi jajnici nisu ''uspavani'' te ovaj mjesec osjecam kao neki pritisak u podrucju jajnika, nista strasno, ali ''osjecam ih''. Osim toga i grudi su mi lagano napete, kao u vrijeme PMS-a. Da li je to normalno ili?? Nisam imala nezasticenih spolnih odnosa i doista ne znam cemu taj PMS usred ciklusa.
Unaprijed hvala,
lijep pozdrav

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije to pms nego ovulacija happy. Sve normalno, ne brinite.

dragonborn

Poštovani, istekao mi je rok od godinu dana uzimanja pilula, nisam ih dobila ovaj mjesec na recept dok ne obavim sve pretrage,međutim imala sam spolni odnos tokom sedam dana pauze,jesam li i tada bila zaštićena ili može doći do trudnoće ako idući ciklus ne počnem piti pilule? Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste i u pauzi.