Kontracepcija

Mirena i akne!

jilly

Poštovani. Razmisljam o stavljanju Mirene. Godinama sam pila tablete, i to vise vrsta jer kod svakih skoro sam imala nuspojave odnosno pojavu akni ili debljanje. Ako ne trosim pilule onda su mi menstruacije obilne i bolne, traju po 7 dana uz jako obilno krvarenje. Ginegolog mi je preporucio Mirenu. Jedino sto me muci jest to da ako stavim Mirenu da ne dobijem jos vise akni ili da se ne udebljam (sad imam 63 kg na visinu 168 cm) jer jednostavno to mi je jako bitno. Dal postoji takva mogucnost? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko imate obilne i bolne menstruacije Mirena bi vam mogla biti od pomoći. Što se akni tiče trebali bi odrediti hormonski status i provesti terapiju prema nalazima spolnih hormona. Pretraga se obavlja 3.-5. dana ciklusa