Kontracepcija

moguca trudnoca?

majazgb

postovana,
mozda neobicno pitanje, ali ..zanima me koliko je moguca trudnoca u slucaju ako sam nakon oralnog bez prezervativa i gutanja,
otrplike pola sata nakon pruzila kratki oralni s prezervativom, a nakon toga se dogodila penetracija.
dakle, kolika je vjerojatnost da se spermiji iz ustiju mogu kasnije tako prenijeti i da na taj nacin dodje do neke trudnoce?
taj dan mi je bio inace najplodniji dan u mjesecu.
kasni mi tri dana, inace mi nikad ne kasni pa sam malo zabrinuta, a i iznenadjena.
unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Iz usta nema šanse , ali kako je uslijedio odnos za odnosom i plodni dani postoji šansa.

al-dina

molim vas kasni mi vec 5 dana radila sam test na trudnocu i negativan je neznam sta sad da radim pomozite mi

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je test negativan ništa osim da čekate.

kiki02

pozdrav
da se nadovezem.. kad sam zadovoljavala oralno partnera kod toga smo se znali i poljubiti, neznam tocno ali ako sam mu prenjela sperme u usta a on mi je nakon toga lizao spolovilo mogu li tako zatrudnit?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Istorija

Postovani, imam 17 i hteo sam vas pitati da li biste mi mogli preporuciti, tj savetovati da li da moja partnerka uzme pilulu za dan posle. Poslednja menstruacija joj je bila 13.zbog cega i i smatram mogucnost da je trudnaa veciomom. Naime imali smo seks jutros i u jednom trenutku je prezervativ pukao, i odmah sam to primetio pa smo prekinuli odnos i nastavili sa novim kondomom...Ne znam da li vam znaci ako kazem da nisam bio ni blizu.
Bilo bi divno ako biste mogli odgovoriti do sutra uvece.
Izvinite na smetnji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće, bez obzira što je kondom pukao. Nema potrebe za pilulom.